Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 12:26 Bu haber 799 kez okundu
 
Başkan Ülken, AP’de tavır koydu
AYTO Başkanı Hakan Ülken, Avrupa Parlamentosu (AP) Şirketler Meclisi’nde uygulanan kotaları sordu.
EKONOMİ Haberi
Başkan Ülken, AP’de tavır koydu

AYDIN- Aydın Ticaret Odası (AYTO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken Avrupa Parlamentosu Şirketle Meclisi’nde Türk Şirketlerinin sorunlarına tercüman oldu. Toplantıda söz alan Hakan Ülken’in konuşması ve sorduğu sorular gündem oluşturdu.

Türkiye’yi temsilen Avrupa Parlamentosu Şirketler Meclisi üyesi olarak toplantıya katılan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, adeta Türk şirketlerine yapılan haksızlığı dile getirdi. Başkan Ülken, meclis toplantısında söz alarak, “Mevcut vize uygulamaları kapsamında Avrupa Birliği’ndeki ortaklarıyla iş yapmak isteyen Türk KOBİ'leri için tarife dışı bir engeldir. Aynı şekilde ulaştırma kotaları da malların serbest dolaşımı önünde bariyerdir. KOBİ'lerin vize problemleri ve ulaştırma kotaları için bir çalışmanız var mı?" sorusunu yöneltip, Türkiye’ye ve Türk şirketlerine yapılan haksız uygulamaları dile getirdi.

Çeşitli basın yayın kuruluşları ve sosyal medya aracılığı ile de yayınlanan Ülken’in konuşması ve yönelttiği sorular binlerce beğeni alıp gündem oluşturdu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, AYTO, Hakan Ülken, KOBİ'ler, Avrupa Parlamentosu
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Ülken, AP’de tavır koydu
Başkan Ülken, AP’de tavır koydu
Başkan Ülken, AP’de tavır koydu
Yorumlar
Haber Yazılımı