Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 12:08 Bu haber 829 kez okundu
 
Başkan Türüt Kadir Gecesi’ni kutladı
Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, 31 Mayıs gecesi kutlanacak olan Kadir Gecesi nedeniyle basın açıklaması yaparak, ülkemizin ve tüm müslümanların Kadir Gecesi’ni kutladı.
GENEL Haberi
Başkan Türüt Kadir Gecesi’ni kutladı

Bilgi Koleji

AYDIN- Türüt, bu faziletli gecenin ihya edileceği saatlerde dünyanın birçok bölgesinde Müslüman kanının akıtıldığını, acı ve gözyaşına maruz bırakıldığını belirterek, havaya kalkan tüm eller o mazlum kardeşlerimiz için de dua etmelidir, diyerek şunları söyledi:

‘’Kadir gecesinde edilen duaya Allah icabet eder. Bu mübarek gecede yapılan tüm duaların, kılınan namazların, yapılan zikirlerin Allah tarafından kabul edileceğinden şüphe duymayın. Peygamber Efendimiz şöyle buyuruyor: ‘Kadir gecesinde bir defa, Kadir sûresini okumak, (başka zamanda) Kur’ân-ı kerîmi hatmetmekten daha sevâptır. Bu gece koyun sağma müddeti kadar namaz kılmak, ibâdet etmek, bir ay her geceyi ibâdetle geçirmekten daha kıymetlidir.

Kadir gecesi öyle bir gecedir ki yer gök O’nun nuruyla aydınlanır! Bu gecenin aydınlığı kalplerimizi de aydınlatsın. Cenabı Allah, kalpleri mühürlenmiş olanları o mühürden kurtarsın, hidayetiyle mağfiret eylesin.

Kadir gecesinde yapılan ibadetlerin son derece faydalı olduğunu Müslüman kardeşlerimiz unutmasın. Bu gece ihtiyacımız olan manevi âlemin huzuru ve mutluluğu için çalışmamız gerekir. Bu gece kaza namazı kılarak, bol bol tövbe istiğfarda bulunarak, bu geceyi bize ihya eden Allah’a şükür ederek geçireceğimiz her saniye bu gecenin feyzinden nasiplenmemizi sağlayacaktır.

Umuyoruz ki bu gece yapacağımız ibadetlerimizle günahlarımızdan kurtuluruz. Cenab-i Allah’ın af ve mağfiretine nail olan kullarından oluruz. Bu gecenin bereketinden, takva ve nurundan nasiplenen kullarından oluruz. Yüce Allah, mübarek Kadir gecesini hakkıyla ihya eden kullar arasına bizleri de ilhak eylesin. Zatına kul ve Habibine ümmet olma şerefine nail olarak cennetine girmeyi nasip etsin.

Ülkemiz başta olmak üzere, tüm Müslüman kardeşlerimizin mübarek Kadir Gecesi’nin samimi duygularımla kutluyor, hayırlara vesile olmasını yüce Allah Celle ve Celalüh’ten temenni ediyorum.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Diyanet Bir-Sen, Kadir Gecesi, Hasan Türüt
Yorumlar
Haber Yazılımı