Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
16 Eylül 2019 - Pazartesi 19:28 Bu haber 960 kez okundu
 
Başkan Tuncel, güne Yuvaca Mahallesi’nde başladı
Başkan Tuncel’den Yuvaca Mahallesi’nde kurmayı planladığı tohum ve fidan üretim merkezi alanında inceleme.
SİYASET Haberi
Başkan Tuncel, güne Yuvaca Mahallesi’nde başladı

AYDIN- Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’in, sabah saatlerinde Yuvaca Mahallesi sakinlerinin konuğu olduğu bildirildi.

Yapılan açıklamaya göre, Mahalle Muhtarı Mustafa Çekin ve Yuvaca Mahallesi sakinleri ile birlikte kahvaltı yaparak güne başlayan Başkan Tuncel, Yuvaca Mahallesi sakinlerinin sorun ve taleplerini dinledi. Söke ve çevre mahallelerde gerçekleştirecekleri projeler ile ilgili bilgiler veren Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, Yuva Mahallesi’nde bulunan belediyeye ait alanda inceleme yaptı.

Seçim bildirgesinde yer alan ata tohum ve fidan üretim merkezi olarak düşündükleri projeyi, Yuvaca Mahallesi’nde kurmayı hedeflediklerini belirten Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, yaklaşık dört dönümlük alanın üretim merkezine dönüştürüleceğini söyledi. Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli ile birlikte alanda inceleme yapan Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, “Ata tohumdan üretilen fidanları vatandaşlarımızla buluşturmak istiyoruz. Gelecekte planladığımız hobi bahçelerinde de bu tohum ve fidanları dağıtarak organik sebzelerin tüketiminin yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz” dedi.

“Muhtardan Başkan Tuncel’e Teşekkür”

Başkan Levent Tuncel ile birlikte yeni dönemden çok umutlu olduklarını belirten Yuvaca Mahallesi Muhtarı Mustafa Çekin, “Mahallemizde uygulamayı düşündükleri proje bizde heyecan yarattı. Verimli Söke topraklarının böylesi projelerde değerlendirilmesi ayrıca tarıma yönelik projenin Yuvaca da gerçekleştirilmek istenmesi bizi çok mutlu etti” dedi. Muhtar Çekin Başkan Tuncel’e kendilerini kırmayıp, güne mahallelerinde başlamasından dolayı ayrıca teşekkür etti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Söke, Levent Tuncel, Mustafa Çekin,
JESDER
Yorumlar
Haber Yazılımı