Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 17:35 Bu haber 1083 kez okundu
 
Başkan Tuncel Akıllı Köy’ü ziyaret etti
Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, Aydın’ın Koçarlı İlçesi’nde bulunan Vodafone Akıllı Köyü’nü ziyaret etti.
GÜNCEL Haberi
Başkan Tuncel Akıllı Köy’ü ziyaret etti

AYDIN- Tarım ve hayvancılık uygulamalarını teknoloji ile harmanlayan ve başarılı çalışmalar ortaya koyan Akıllı Köy’de incelemelerde bulunan Başkan Tuncel, Tabit Akıllı Köy Kurucu Ortağı Vodafone Akıllı Köy Kurucusu Tülin Akın’dan yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aldı. İnceleme gezisinde Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’e, Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli ve Belediye Meclis Üyesi Ersin Solmaz eşlik etti.

Söke Belediye Başkanı levent Tuncel’i akıllı köyde ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Tabit Akıllı Köy Kurucu Ortağı Vodafone Akıllı Köy Kurucusu Tülin Akın, “Çiftçilerin teknolojiyle neler yapabileceğini, maliyeti düşüren ve verimi arttıran yöntemlerini anlattık. Önümüzdeki süreçte birlikte, yapılabilecek iş birliği ve projeler üzerine de konuştuk. Söke Belediyesi’nin de tarımsal anlamda güzel projelerinin olduğunu öğrendik. Ziyareti ve ilgisi için teşekkür ediyorum” dedi.

Söke Belediye Başkanı levent Tuncel, “Bir bataklık ve atıl alanın akıllı köye dönüşme serüvenini öğrendik ve yerinde görme imkanımız oldu. Verimlilik son derece fazla, yapılan ve ortaya çıkan sonuçlar mükemmel. Söke’de uygulamaya koyacağımız tarımsal projelerde yardımlarını isteyeceğiz. Özellikle hayvancılık ve arıcılık konusunda da bilimsel yöntemler konusunda bilgi sahibi olduk. Son derece faydalı bir inceleme gezisi oldu. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Söke, Levent Tuncel, Akıllı Köy, Veli Devrim Yerli, Ersin Solmaz
Yorumlar
Haber Yazılımı