Enerya Doğal Gaz Reklam
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 16:57 Bu haber 1565 kez okundu
 
Başkan Saraç, Bakan Pekçan ile görüşüp esnaf ve sanatkârın sorunlarını aktardı
Aydın-Muğla İlleri 3. Bölge Birliği Esnaf Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Başkanı Necip Saraç, TESKOMB Genel Başkanlığı tarafından organize edilen programda Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile görüşüp bölgesindeki esnaf ve sanatkârın sorun ve taleplerini dile getirdi.
EKONOMİ Haberi
Başkan Saraç, Bakan Pekçan ile görüşüp esnaf ve sanatkârın sorunlarını aktardı

Rıdvan Eşin

AYDIN - Telekonferans yöntemi ile gerçekleştirilen programa TESKOMB Genel Başkanı Abdülkadir Akgül ile 32 Bölge Birliği Başkanı katıldı.

Görüşmede sorumluluk bölgesindeki esnaf ve sanatkârın sorun ve sıkıntılarından söz edip öneri ve taleplerini dile getiren 3. Bölge Birliği Başkanı Necip Saraç, esnaf ve sanatkârın ayakta kalabilmesi adına verdikleri destekten dolayı Bakan Pekcan’a teşekkür etti. Şu anda zor günler geçiren esnaf ve sanatkârın da normalleşme sürecinde daha hızlı pedal çevirmesi gerektiğini ifade eden Başkan Saraç, kooperatifler olarak esnaf ve sanatkâra ellerinden gelen desteği verdiklerini söyledi.

Görüşmenin detayları hakkında bilgi veren 3. Bölge Aydın-Muğla illeri Esnaf Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Necip Saraç, “Görüşmede; Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan Covid-19 salgınından en çok etkilenenlerin başında esnaf ve sanatkârın geldiğini belirtti. Dijital ekonomiye adapte olmanın öneminin tekrar anlaşıldığını ve bakanlığın bununla ilgili 3 bin 500 esnafa e-ticaret eğitimi verildiğini ve on-line eğitimlerin devam ettiğini belirtti. Kooperatiflerle ilgili yeni bir yasa taslağının hazırlandığını ve esnaf-sanatkârla ilgili tedarik dağıtım kooperatifi kurulması çalışmasını yapıldığını belirtti. Bakan ayrıca TESKOMB teşkilatına Covid-19 salgını döneminde Esnaf ve Sanatkârlar için yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkürlerini iletti. Biz de verdiği desteklerden dolayı kendisine teşekkür ettik” diyerek olumlu bir görüşme olduğunu söyledi.

Görüşmede TESKOMB Genel Başkanı Abdülkadir Akgül’ün salgın döneminde 400 bin esnaf ve sanatkâra kredi olanağı sağladıklarını söylediğini kaydeden Başkan Saraç, “TESKOM Genel Başkanımız bu süreçte ‘25 bin TL’lik Esnaf Destek Kredisini’ zorlu sürece rağmen kooperatif yöneticileri tarafından büyük bir fedakârlık ve özverili çalışmalarla, kooperatif ortaklarına kullandırıldığını söyleyip verdiği desteklerden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a teşekkürlerini iletti. Bizler de bu süreçte esnaf ve sanatkâra destek veren herkese teşekkür ettik” diye konuştu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Esnaf Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği, Necip Saraç, Ticaret Bakanı, Ruhsar Pekcan, sorun, talep
Yorumlar
Haber Yazılımı