Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 13:21 Bu haber 635 kez okundu
 
Başkan Özakcan'ın Turizm Haftası mesajı
Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
GÜNCEL Haberi
Başkan Özakcan'ın Turizm Haftası mesajı

AYDIN - Başkan Özakcan yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasındaki hafta ‘Turizm Haftası’ olarak kutlanmaktadır. Efeler ilçemiz birçok turistik ve kültürel tarihi eserleri içinde barındıran özelliğe sahiptir. Bu nedenle tüm ilçemizi bacasız sanayi olarak adlandırılan turizmde, hak ettiği yere hep birlikte taşımalıyız. İlçemizin kültürel ve turistik değerlerinin tanıtılması noktasında, Efeler Belediyesi olarak toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla kültürel miraslarımıza sahip çıkıyoruz.

Kültür turizmini Aydın merkezine çekerek, gerek yerli gerekse yabancı turistlerin merkezde zaman geçirmelerini amaçlıyoruz. Bunun içinde belediye olarak Hasan Efendi Mahallemizde bulunan tarihi iki evi restore ederek birini kafeterya birini de kültür sanat evi olarak vatandaşımızın hizmetine sunduk. Veysipaşa Mahallemizde bulunan ve 1930’lu yıllarda inşa edilen Bosnalı Konağı’nda restorasyon çalışmalarını tamamlayarak Efeler Belediyesi Kent Belleği ve Araştırma Merkezimizin kapılarını vatandaşlarımıza açtık. Burada Aydın’ın tarihine ve geçmişine ait her türlü bilgi ve belgeyi kayıt altına alıyor ve arşivliyoruz. Kurumsal olarak, digital ortamda saklanan dokümanlar araştırmacıların hizmetine sunuluyor.

Köprülü Mahallemizde bulunan, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) destekli 'Tarih, Efeler Konağı’nda Kültür Sanat ve Turizme Açılıyor' projemiz için Efeler Konağı’mızda da restorasyon çalışmaları tamamlandı. Bu konakta ilçemizi tanıtıcı materyallerin olduğu, sergi alanı ve müze gibi birçok alanda vatandaşımıza hizmet vermek üzere açılışını gerçekleştirdik. Tarihi dokuyu yenileme çalışmalarımız kapsamında Zafer Mahallesi’nde bulunan tarihi Rum Hamamı ile Dalama Mahallemizde bulunan Memiş Ağa Konağı’nda yapılan restorasyon çalışmalarının ardından vatandaşın kullanımına sunulacak. İnşallah hep birlikte çalışarak, ele ele vererek, ilçemizin turizmini geliştireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; Turizm Haftası’nın ülkemize, ilçemize ve turizm sektörüne hayırlı olmasını dilerim.”

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, M. Mesut Özakcan, Turizm Haftası
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Özakcan'ın Turizm Haftası mesajı
Yorumlar
Haber Yazılımı