Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 19:40 Bu haber 494 kez okundu
 
Başkan Özakcan’dan ‘Yaşlılara Saygı Haftası’ mesajı
Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, her yıl ülkemizde 18-24 Mart’ta kutlanan Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle mesaj yayınladı.
SİYASET Haberi
Başkan Özakcan’dan ‘Yaşlılara Saygı Haftası’ mesajı

Bilgi Koleji

AYDIN- Herkesin bir gün yaşlanacağını hatırlatan Başkan Özakcan mesajında, şunları söyledi:

“Yaşlılarımız, kültürümüzü, örf ve adetlerimiz ile manevi değerlerimizi bizlere miras bırakarak yarınlara taşımamızı sağlayan, geleceğe ışık tutmamıza vesile olan tek değerlerimizdir. Geleceğimizin teminatı gençlerimize verdiğimiz önemi, geçmişimizin sigortası, bilgi ve tecrübeleriyle bizlere rehber olan yaşlılarımıza da göstermeli, onları el üstünde tutmalıyız.

Unutmayalım ki hepimiz bir gün yaşlanacağız. Bizleri bu günlere getiren ve yarınlarımızın şekillenmesinde bizlere yol gösteren yaşlılarımızın, huzurlu bir yaşam sürdürmeleri adına elimizden gelen her şeyi yapmalı, her zaman onların yanında olduğumuzu göstermeliyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır.

Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmağa hakkı yoktur’ diyerek yaşlılara vermemiz gereken değeri açıkça ifade etmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle hayatının en olgun çağındaki bütün vatandaşlarımızın haftasını kutluyor, onlara saygılarımı sunuyor, sağlıklı, huzurlu, uzun ömürler dileyerek ellerinden öpüyorum.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, M. Mesut Özakcan, Yaşlılara Saygı Haftası
Yorumlar
Haber Yazılımı