Haber Detayı
14 Mart 2018 - Çarşamba 08:44 Bu haber 473 kez okundu
 
Başkan Özakcan’dan Tıp Bayramı mesajı
Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
GÜNCEL Haberi
Başkan Özakcan’dan Tıp Bayramı mesajı

AYDIN- 14 Mart Tıp Bayramı’nın evrensel bir bayram olduğunu ifade eden Başkan Özakcan, mesajında şunları söyledi:

“İnsan sağlığının korunması, sağlık sorunlarının ortadan kaldırılması adına her koşulda görev yapan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının ortaya koyduğu çabanın değeri ölçüsüzdür. Sağlıklı hayat, insanların vazgeçemeyeceği en temel haktır.

Ülkemizde 14 Mart Tıp Bayramı;  modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilen ve ilk kez 1919’ da işgal altında ki İstanbul’ da tıp öğrencileri tarafından kutlanmıştır. Türk milletinin geleceğinde hekimlerimizin kutsal yeri açıkça ortadadır. Bu düşünce ve önemi belki de büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ’Beni Türk Hekimlerine Emanet Ediniz’ sözü, en kısa şekilde özetlemektedir.

Hayatını tıp bilimine ve insanlığın hizmetine adayan, insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha sağlıklı bir yaşam sunmayı ilke edinen, bu kutsal saygın ve onurlu mesleği büyük fedakarlıkla yerine getiren, başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını içtenlikle kutluyor,  çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, M. Mesut Özakcan, Tıp bayramı mesajı
Yorumlar
Haber Yazılımı