Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 17:14 Bu haber 717 kez okundu
 
Başkan Özakcan Mehmet Akif Ersoy’u andı
Efeler Belediye Başkanı ve Demokrat Parti (DP) Başkan Adayı M. Mesut Özakcan 12 Mart 1921’de kabul edilen İstiklal Marşı’nın 98. Yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.
GÜNCEL Haberi
Başkan Özakcan Mehmet Akif Ersoy’u andı

Bilgi Koleji

AYDIN- Türk Milleti’nin dünyaya bağımsızlığının tescili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün yıldönümü olan İstiklal Marşı ile Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü sebebiyle bir mesaj yayınlayan Başkan Özakcan şu ifadeleri kullandı:

”Merhum Mehmet Akif’in, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı, milli mücadele ruhunu, Türk Milleti’nin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtmıştır. O’nun yazdığı İstiklal Marşı, parçalanmış, darmadağın edilmiş, yok olmak üzere olan bir milletin, yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır. ‘Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.’ diyerek istiklal mücadelesinin ve ödenen bedellerin büyüklüğünü dile getiren Mehmet Akif Ersoy, satırlara döktüğü sözlerle milli birlik ve beraberliğimizi de perçinlemiştir.

Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan büyük Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir. İstiklal Marşımız, şanlı geçmişimiz, umut dolu istikbalimiz ve lekesiz istiklalimiz adına yazılmış Türk Milletinin dünyaya bildirisidir. Milletimizin birlik ve beraberlik içinde geleceğe yürüyüşünün devam edeceği inancıyla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Mehmet Akif Ersoy’u ve tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler. M. Mesut Özakcan, Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı
Yorumlar
Haber Yazılımı