Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 15:59 Bu haber 592 kez okundu
 
Başkan Özakcan, gazetecilerle kahvaltıda buluştu
Efeler Belediyesi tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltılı programda gazeteciler ile bir araya gelen Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Aydınlı basın mensuplarının gününü kutladı.
GÜNCEL Haberi
Başkan Özakcan, gazetecilerle kahvaltıda buluştu

AYDIN- Efeler Belediyesi olarak programı 10 Ocak tarihinde tertip ettiklerini ancak Aydın Valiliği’nin de, aynı gün bir program tertip etmesinden dolayı kendi programlarını bugüne aldıklarını açıklayan Başkan Özakcan, şöyle konuştu:

“30 Mart 2014 tarihinde Aydın ilimizin Büyükşehir olması ile birlikte oluşan Efeler Belediyesi’nde göreve başlayınca, belediyemizin bütün çalışanlarıyla personeliyle ‘Biz büyük bir aileyiz, biriz beraberiz’ sloganı ile göreve başlamıştık ve aynı sloganla çalışmaya devam ediyoruz.

Biz basınımızı da bu aile içinde görüyoruz. Basın özgürlüğü ölçüsü içinde Türkiye basın özgürlüğünü yaşıyor. Basının öneminin demokrasilerde ne kadar önemli olduğunu bütün dünya biliyor. Özgür birey deriz, örgütlü toplum deriz, demokratik toplum deriz.

Ülkemizin en büyük temel sorunlarından biri demokrasi sorunudur. Demokrasinin temel değerlerini yaşama geçirdiğimiz ölçüde huzurlu mutlu bir yaşam ortamı bulabiliriz. Özgür birey diyoruz ama maalesef siyasi partilerde bile demokrasi tam anlamıyla yaşanamıyor. Özgürlük derken basının da dikkat etmesi gereken ve haberleri gerçek bilgilerle güvenilir yapması gerekir.

Ben de birçok defa bu konuda mağduriyet yaşayan biriyim. Bu tür yanlışlıklardan da basınımızın kendisini koruması gerekir diye düşünüyorum. Yerel basınımızın da sahip çıkılarak, huzur içinde yüzlerinin güldüğü gelecek endişesi yasamadığı günlere ulaşır.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, M. Mesut Özakcan, Basına kahvaltı
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Özakcan, gazetecilerle kahvaltıda buluştu
Başkan Özakcan, gazetecilerle kahvaltıda buluştu
Başkan Özakcan, gazetecilerle kahvaltıda buluştu
Yorumlar
Haber Yazılımı