Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 15:50 Bu haber 1162 kez okundu
 
Başkan Özakcan Çanakkale Zaferi ve Şehitleri’ni andı
Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Özakcan,’Çanakkale, türlü sıkıntılar içindeki bir milletin çağın en güçlü devlet ve silahlarına karşı koyması ve dayanmasının gerçek bir destanıdır’ dedi.
GÜNCEL Haberi
Başkan Özakcan Çanakkale Zaferi ve Şehitleri’ni andı

Bilgi Koleji

AYDIN- Türk Milleti'nin, vatanını, hürriyet ve istiklalini korumak için emsalsiz fedakarlıklar göstermip, cesaret dolu mücadelesiyle şanlı zaferler kazandığını vurgulayan Başkan Özakcan, mesajında şu ifadeleri kullandı:

”18 Mart 1915 Türk kahramanlık tarihinin en onur verici, en parlak sayfalarından biridir. Bu zafer, tüm işgal devletlerine Türk Ulus’unun bölünmez bütünlüğünü kabul ettirmekle kalmamış, yeniden uyanışın ilk ışıkları olmuştur. Milletimizin imkansızlıkları yenecek derecedeki vatan sevgisi, dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirtmiştir.

Çanakkale’yi geçilmez kılan, Türk Milletini yenilmez yapan ve kardeşliğimizi dağılmaz duruma getiren birlikte yaşama ideali ve kararlılığıdır. Dünyada bir emsali daha bulunmayan, yüce milletimiz ile kahraman ordumuzun büyük fedakarlıklarla kazandığı bu zaferin önemi gençlerimize ve gelecek nesillere yeterince anlatılmalıdır. Çanakkale, Türklerin bağımsızlığı için nasıl destan yazdığını, vatana bayrağa inanca olan bağlılığını tüm dünyaya gösterdiği yer. Atalarımız Çanakkale’de vatanı için canlarını vererek tarih yazmıştır.

Bugün bu topraklar üzerinde bayrağımız dalgalanıyorsa, atalarımızın orada kanını ve canını vermesiyle olmuştur. Mutlaka her vatandaşımızın Çanakkale’yi ziyaret edip, bu vatanın hürriyetinin bedelinin neyle ödendiğini görmesi gerekiyor. Efeler Belediyesi olarak düzenlediğimiz kültür gezileri kapsamındaki Çanakkale gezimiz ile vatandaşlarımıza atalarımızın tarih yazdığı mekanları görme imkanı sağladık. Tüm bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum " ifadelerinde bulundu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, M. Mesut Özakcn, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü
Yorumlar
Haber Yazılımı