Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
18 Mayıs 2019 - Cumartesi 18:37 Bu haber 1369 kez okundu
 
Başkan Ömer Günel seyyar parfüm satanlarla buluştu
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, yerli ve yabancı turistin en çok şikayet ettiği konuların başında gelen seyyar parfüm satışının düzenli bir halde yapılması için çalışmaları hızlandırdığı bildirildi.
SİYASET Haberi
Başkan Ömer Günel seyyar parfüm satanlarla buluştu

Bilgi Koleji

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, seyyar parfüm satışı yapan vatandaşlarla buluşan Başkan Ömer Günel, kimsenin ekmeği ile oynamak istemediklerini belirterek, kenti ziyaret eden turisti rahatsız eden seyyar satış yerine, Kuşadası Belediyesi tarafından sağlanacak portatif tezgahlarda parfüm satışının daha uygun olacağını kaydetti.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Sıfır İşgaliye uygulaması ile birlikte, seyyar satış konusunda da düzenlemeleri hayata geçirmeye başladı.

Kuşadası’nın kanayan yaralarından biri haline gelen seyyar parfüm satışının, bir düzen halinde yapılması için çalışma yürüten Başkan Ömer Günel, “Bugün itibariyle turisti rahatsız edecek elden parfüm satışını yasaklıyoruz. Önümüzdeki günlerde belediyemiz tarafından belirlenen, kentin 7 farklı noktasında, bu işi bizim belirleyeceğimiz kurallar çerçevesinde yapmanıza izin vereceğiz. Bu 7 noktada kimlerin satış yapacağı Zabıta Müdürlüğümüzde yapılacak kura sonucu belli olacak. Ben kendi kentimin esnafıyla karşı karşıya gelmek istemiyorum. Sizlerden tek isteğim satışınızı düzgün yapın, kimseyi rahatsız etmeyin. Bunları yerine getirirseniz, ben her zaman sizin yanınızda olurum” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Ömer Günel, Seyyar parfüm satanlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı