Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 14:36 Bu haber 768 kez okundu
 
Başkan Günel, Balık Pazarı esnafı ile bir araya geldi
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in, Kuşadası Balık Pazarı esnafıyla kahvaltıda bir araya geldiği bildirildi.
SİYASET Haberi
Başkan Günel, Balık Pazarı esnafı ile bir araya geldi

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, Balık Pazarı esnafının sorunlarını dinleyen Başkan Ömer Günel, yeni avlanma sezonunun bereketli geçmesi temennisinde bulundu.

Kuşadası Balık Pazarı önünde gerçekleşen kahvaltılı toplantıda, Başkan Ömer Günel’e, Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Batçıoğlu ve Belediye Meclis Üyeleri eşlik etti. Kuşadası Körfezi açıklarında birçok balık türünü barındıran Kuşadası’nın balıkçılık sektöründe daha ileri gitmesi gerektiğini belirten Başkan Ömer Günel, Balık Pazarı esnafına ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade etti.

“KUŞADASI BALIĞI İLE DAHA ÇOK ANILAN BİR KENT OLSUN”

Balık Pazarı’nın fiziki koşullarını daha düzgün hale getirmek için çalışacaklarını kaydeden Başkan Ömer Günel, “Balıkçılık asla önemini yitirmeyecek mesleklerden biri. Kentimiz Kuşadası bu işi icra edeceğiniz önemli bir merkez. Ülkemizde en taze ve lezzetli balık Kuşadası’nda yenir. Ne yazık ki bu konuda da kentimiz marka değerini yitirmiş durumda. Ancak hep birlikte balıkçılık konusunda da marka değerimizi yeniden yaratacağız. Sizler hemşehrilerimize ve kentimizi ziyaret eden misafirlerimize en iyi balığı sunarsanız Kuşadası balığı ile daha çok anılacaktır. Körfezimizde akyadan levreğe, çipuradan mezgite kadar onlarca çeşit balık avlanabiliyor. Bu potansiyelimizi çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Bizler sizlere işinizi daha iyi yapabilmeniz için elimizden gelen desteği sunmaya hazırız” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Ömer Günel, Özgür Batçıoğlu
Yorumlar
Haber Yazılımı