Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 12:14 Bu haber 1123 kez okundu
 
Başkan Erdal Demir Tıp Bayramı'nı kutladı
14 Mart Tıp Bayramı nedeni ile Tüm Emekliler Sendikası Başkanı Erdal Demir bir kutlama mesajı yayınladı.
GÜNCEL Haberi
Başkan Erdal Demir Tıp Bayramı'nı kutladı

AYDIN- Tüm hekim ve çalışan sağlıkçıların gününü kutlayan Başkan Demir, mesajında şu ifadelere yer verdi:

‘’98 yıl önce emperyalist güçlerin İstanbul'u işgal edişine isyan eden tıbbiyelilerin 14 Mart 1919 da başlayan Tıp Bayramı’nı, yine emperyalistlerin bugünlerde yurdumu kana bulamasını elem ve ıstırabı içinde yaşıyoruz. Hekimlerin ve çalışan sağlıkçıların günü kutlu olsun. Mesleki meşgale ve yetişme süreci ömür alan değerli hekimlerin, ettikleri yeminin ne denli önemli bir kavramın mukimleri olduklarını gösterir.

Onların varlıklarının insan hayatının vazgeçilmez bir temel nitelik olduklarını kavramakta zorluk çekenler, hiçte hak etmedikleri davranışlarla karşı karşıya kalmalarına üzülmek değil, özür dilemek bile yetmeyecektir. Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Beni Türk Hekimlerine teslim edin" söylemi, onların yaşamda var olmalarının önemini göstermektedir.

Yaşam için umut olduğunuzu bilenler, yaşam hakkını son nefeslerinde, sizin şifa dağıtan ellerinizde ararlar. Siz her yaşama yeniden bir nefes olduğunuzda, mutluluğunuzun resmini çizmek mümkün müdür doktorum? 14 Mart sizin bayramınız, size yaşamın tüm süreci bayram havasında olsun. Şifa dağıtan aziz ellerinizi Hak esirgeye. Hakkı Erenler her daim yanınızda ola. Tıp bayramınız kutlu olsun. Tıp bayramınız kutlu olsun. Varlığınız kutsaldır. Daim olsun.’’

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Tüm Emekliler Sendikası, Erdal Demir, Tıp Bayramı
Yorumlar
Haber Yazılımı