Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 13:10 Bu haber 2113 kez okundu
 
Başkan Dinçer, Dünya Engelliler Günü’nü kutladı
Çine Belediye Başkanı E. Salih Dinçer, bir mesaj yayınlayarak, Dünya Engelliler Günü’nü kutladı.
SİYASET Haberi
Başkan Dinçer, Dünya Engelliler Günü’nü kutladı

AYDIN- Engelli vatandaşların ekonomi, eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda tüm sorunlarını çözme ve onları her türlü haklardan yararlandırmanın sosyal devletin bir görevi olduğu kadar, hedkesin bir insanlık görevi olduğunu da belirttiği mesajında şunları söyledi:

“Engellilerin toplumsal hayata aktif olarak katılımı, tüm toplum için bir mutluluk kaynağıdır.Engellilerin sorunlarıyla ilgili toplumsal duyarlılığın artırılması amacıyla herkes üzerine düşen görevleri yerine getirmelidir.

Her bireyin birer engelli adayı olduğunu unutmamalı ve herkes bu doğrultuda hareket etmelidir. İnsanlığın ortak sorunu olan ve her an, herhangi bir insanın başına gelme ihtimali olan engellilik hali ancak toplum tarafından bilinçli hareket edilerek engelsiz bir yaşam haline dönüştürülebilir. Engelli vatandaşlarımızı sadece bir günle hatırlamayıp, 365 gün spordan sanata, siyasetten ticarete, sosyal ve ekonomik hayatın bütün alanlarında aktif biçimde yer almaları için çalışmamız gerekiyor.

3 Aralık Dünya Engelliler Gününün engelli vatandaşlarımızla ilgili sorunların çözümünde duyarlılığın artmasına vesile olması ve  zihinsel ve bedensel farklılıkların yaşama dair engel oluşturmadığı bir dünya dileğiyle, bu özel günlerini kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımız ve ailelerini saygıyla selamlıyorum.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Çine, Enver Salih Dinçer, Dünya Engelliler Günü mesajı
Yorumlar
Haber Yazılımı