Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Nisan 2018 - Pazartesi 16:15 Bu haber 803 kez okundu
 
Başkan Çerçioğlu’ndan kan bağışı kampanyasına destek
Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Aydın Kan Bağışı Merkezi ortaklaşa olarak kan bağışı kampanyası başlattı.
SAĞLIK Haberi
Başkan Çerçioğlu’ndan kan bağışı kampanyasına destek

AYDIN - Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu kan bağışı kampanyasına destek olmak amacıyla Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda gezici kan bağışı aracını ziyaret etti.

Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök, Başkan Çerçioğlu’na verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, “Başkanımız Özlem Çerçioğlu bize her konuda destek olmuştur. Çok teşekkür ediyoruz. Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Atatürk Kent Meydanı’mızda yeni aracımızda kan bağışı kampanyasına bugün başlattık. Özellikle kadınlarımıza çağrı yapıyorum. Kadın bağışı konusunda Avrupa’ya göre gerideyiz. Kadınlarımız olmadan hiçbir iş başarıya ulaşmaz. Kadınlarımızı ve halkımızı Atatürk Kent Meydanı’na kan vermeye davet ediyorum” dedi.

Kan bağışı kampanyasına destek olan Başkan Çerçioğlu, “Uzun süredir Kızılay ile birlikte Aydın il genelinde kan bağışı kampanyası düzenliyoruz. Bugünde kan bağışına destek olmak amacıyla buradayız. Kana nerede ne zaman ihtiyaç olacağı belli olmaz. Kan ihtiyaç olduğunda değil, daha önceden stoklanmalıdır. Avrupa ülkelerinde kadın ve erkek kan bağışında eşit olmasına rağmen maalesef ülkemizde kadınlar bağış konusunda geride. Tüm halkımızı özellikle kadınlarımızı kan bağışına destek olmaya davet ediyorum” dedi.

Kan bağışı kampanyası Efeler 09-15 Nisan, Nazilli 09-12 Nisan tarihleri arasında, Söke’de ise 10 Nisan tarihinde gerçekleşecek.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Büyükşehir, Özlem Çerçioğlu, Kan bağışı, Gökay Gök
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Çerçioğlu’ndan kan bağışı kampanyasına destek
Başkan Çerçioğlu’ndan kan bağışı kampanyasına destek
Yorumlar
Haber Yazılımı