Enerya Doğal Gaz Reklam
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 11:57 Bu haber 2025 kez okundu
 
Başkan Çankır: Engellilere fırsat eşitliği sağlanmalı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır, engellilere fırsat eşitliği sağlanmasını istedi, yaşam koşullarının iyileştirilmesi gerektiğini bildirdi.
SİYASET Haberi
Başkan Çankır: Engellilere fırsat eşitliği sağlanmalı

Rıdvan Eşin

AYDIN- Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Ali Çankır, “Ülkemizde ne kadar hassas olursak olalım engellilere karşı halen önyargılı davranış ve tutum devam etmektedir. Zor şartlar, bilinç dışı davranışlar, ekonomik ve sosyal sorunlar engelli kardeşlerimizin yaşadığı zorlukları daha da arttırmaktadır” dedi.

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, mesajına şöyle devam etti:

“Engelli yurttaşlarımızın eğitimde, ulaşımda, iş bulmada, kent politikalarında talep ve isteklerinin bu dönemde yeteri kadar karşılığının bulmadığının farkındayız. Devletin bu yurttaşlarımızı hayata eşit, üreten ve çalışan birer birey olarak hayata dâhil etmesi gerekmektedir. Bizler hep birlikte yaşıyor, hayatımızın her anını hep beraber paylaşıyoruz. Bu nedenle engelli kardeşlerimizin insani koşullarda, ayrımcılığa maruz kalmadıkları, yaşama ortak olmaları için gereken yasal düzenlemelerin bir an önce yapılmasını ve yasal düzenlemelere uygun kurumsal yapıların bir an önce kurulmasını temenni ediyoruz.

Onurlu, kararlı ve azimli yaşamları ile bizlere örnek olan engelli bireylerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor, hep birlikte mutluluk ve sağlıkla yaşamayı diliyorum.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, CHP, Ali Çankır, Engelliler Günü
Yorumlar
Haber Yazılımı