JESDER Cumhuriyet
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
12 Nisan 2020 - Pazar 20:50 Bu haber 7752 kez okundu
 
Başkan, Aydın’daki yerel gazetecilerin yüzüne nasıl bakacak acaba?
Aydın Efeler Belediyesi, dün akşam açıklanan 2 günlük sokağa çıkma yasağının ardından Cumartesi vatandaşlara Belediye Anons Aracı'na yüklenen çok miktardaki Sözcü ve Korkusuz Gazetesi dağıttı.
SİYASET Haberi
Başkan, Aydın’daki yerel gazetecilerin yüzüne nasıl bakacak acaba?

Rıdvan Eşin

Efeler, Efeler Belediyesi, M Fatih Atay

AYDIN - Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (covid19) salgın hastalığı sebebiyle İçişleri Bakanlığı Cuma akşamı saat 22:00’de almış olduğu ani karar ile 2 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle gazete dağıtımı ve satışı gerçekleşmediği için Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın talimatı ile Efeler Belediyesi Efe Masa ve zabıta ekipleri sabah saatlerinde mahallelerde kapı kapı dolaşarak Sözcü ve Korkusuz Gazetelerini dağıtmaya başladı.

Yüzlerce insan evinde aç yatarken Aydın’ın Efeler ilçe belediyesi, kamu kaynaklarını kullanarak yaşlı ve yoksullara ekmek dağıtması gerekirken, İstanbul medyasına destek oldu.

Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay’ın talimatıyla gerçekleştirilen İstanbullunun Sözcü ve Korkusuz gazetelerine sahip çıkılması birçok vatandaş tarafından tepkiyle neden oldu.

Vatandaşlar, "Bizim paralarımızla kamu kaynağını hesapsızca kullanmalarına müsaade edemeyiz. Biz oylarımızı fütursuzca harcanması için vermedik. Daha öncekilerin tutumlarını beğenmiş olsaydık oyumuzu tekrar onlara verirdik. Belediye Başkanının aklını başına toplamasını istiyoruz. Başkan, Aydın’daki gazetecilerin yüzüne nasıl bakacak acaba" şeklinde konuştular.

Belediye anons aracına yüklenen çok miktardaki gazeteyi vatandaşlara ücretsiz şekilde dağıtan Efe Masa ekiplerine Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Ekipleri engel oldu. Belediye ekiplerine uyarı ikaz tutanağı tutulmasının ardından gazete dağıtımı son buldu.

Yeni Ufuk Yayın Grubu olarak Efeler Belediye Başkanı’nın bu tutumunu kınıyor ve kendi yerel medyasına bu hassasiyeti göstermesini isterdik. Hizmet almak için kendi yerel medyasının kapısını çalacak, sahip çıkma konusunda İstanbul’un medyası Sözcü ve Korkusuz'un Gazetelerine destek olacak. Sayın M. Fatih Atay, yerel gazete ve gazeteciler yoksan onların hiç birisi yok demektir.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Efeler Belediyesi, M. Fatih Atay, gazete dağıtımı, ulusal ga
Yorumlar
Haber Yazılımı