Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 14:27 Bu haber 835 kez okundu
 
Başkan Atay: Kullanılmayan okullara talibiz
Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, Milli Eğitim Bakanlığı’na seslendi: Efeler’de yer alan atıl durumdaki bütün okulları kültür merkezlerine dönüştürmek için belediye bünyesine almaya hazırız!
SİYASET Haberi
Başkan Atay: Kullanılmayan okullara talibiz

AYDIN- Geçtiğimiz günlerde Efeler Belediyesi’nce hizmete giren Serçeköy Kültür Merkezi’nin ardından Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, Milli Eğitim’e yeni bir öneride bulundu. İlçede kullanılamaz durumdaki okul binalarının belediyeye devredilmesi hâlinde halka kazandıracaklarını belirterek, “Efeler’de bulunan atıl durudaki bütün okulları kültür merkezine dönüştürmeye hazırız” dedi.

“MİİLİ EĞİTİM’E SESLENİYORUM”

Başkan Atay, “Efeler Halkı, bize bırakılan eski bir okulu ne hâle getirdiğimizi gördü. Buradan Milli Eğitim’e sesleniyorum, bütün okulları verin, kültür merkezi yapacağım! Efeler’de kullanılmayan, atıl durumda bulunan bütün okulları, Efeler Belediyesi bünyesinde kültür merkezi yapacağımız günlerin çok yakın olduğu inancındayım” dedi.

Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, en büyük önceliklerinden birisinin eğitim alanı olduğunu vurgularken, bu ülkenin geleceği olan çocuklar ve gençler için, “Seçim döneminde ‘hayallerim var Efeler!’ demiştim. Bu hayaller, geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimiz için. Onların daha iyi şartlar altında Efeler’de yetişmeleri için. Bu yüzden, çocuklarımıza ve gençlerimize her zaman ayrı bir özen göstereceğiz” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, M. Fatih Atay, Milli Eğitim, Okullar
Yorumlar
Haber Yazılımı