Haber Detayı
06 Ocak 2018 - Cumartesi 13:23 Bu haber 1107 kez okundu
 
Başkan Atabay, taşerona güvence verdi
Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, belediye bünyesinde 300 ila 400 arasında taşeronda çalışan işçinin kadroya geçeceğini belirtirken, ödeme konusunda da sıkıntı yaşamayacaklarını ifade etti.
SİYASET Haberi
Başkan Atabay, taşerona güvence verdi

AYDIN- Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, haftalık basın toplantısında basınla biraraya geldi. Başkan Atabay, belediyenin rutin çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek taşeron yasasıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Atabay, belediye şirketi DİBEL personelinin kadroya geçemeyeceğini belirterek, bunun dışında taşeronda çalışanlarının kadro verileceğini belirtti. 300 ila 400 arasında taşeronun Didim Belediyesi’nde kadroya geçeceğini belirten Atabay, "Bundan sonraki süreçte taşerondan kadroya geçirdiklerimizin dışından personel alamıyoruz. Mevcutta belediyenin çalıştığı taşeron firmalarla yapılan sözleşmeler var. Bunların iptali söz konusu; bu iptal olunca da firmalara 3 ila 5 tazminat ödeme hakkı doğuyor ama bunlar daha netleşmedi" dedi.

Taşerondaki işçilerin kadroya geçişi sonrasında ortaya çıkacak olan maaş ödemelerle ilgili de konuşan Atabay, “Her ay 2,5 trilyon maaş ödüyoruz fakat kadro geçişi de olsa maaşları ödemede sıkıntı olmaz. Belediyemizde paramız var. Biz göreve geldiğimizde israfın ve gereksiz giderin frenine bastık.”dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Ahmet Deniz Atabay, Taşeron işçileri, maaş güvencesi
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Atabay, taşerona güvence verdi
Başkan Atabay, taşerona güvence verdi
Yorumlar
Haber Yazılımı