Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 10:37 Bu haber 1016 kez okundu
 
Başkan Atabay açılışta kurban kesilmesine müsaade etmedi
Akbük’de hizmete giren Baron Restoran’ın açılışına, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, ve vatandaşlar katıldı.
GÜNCEL Haberi
Başkan Atabay açılışta kurban kesilmesine müsaade etmedi

Rıdvan Eşin

DİDİM - Açılış öncesi alana getirilen kurbanlık bir koyun kesileceği sırada Türkiye’nin ilk Vegan festivaline ev sahipliği yapan Didim’de hayvan dostu bir başkan olarak bilinen Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, açılışta kurban kesimine karşı çıkarak “hayvanların bu şekilde kesilerek telef edilmemeleri gerektiğini, açılışlar da kurban kesilmesine müsaade etmediğini ve asla etmeyeceğini belirtti.

Vatandaşlar Atabay’ı takdir etti.

Hayvan hakları mücadelesi konusunda bir farkındalık yaratmak adına ‘Vegan Dostu Kent’ olma idealiyle yola çıktıklarını bu hassasiyette hareket ettiklerini belirten Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, açılış da işletme sahiplerinden gelen kurban kesilme talebine karşı çıkarken, bu duruma müsaade etmedi ve kurban kestirmedi. Başkan Atabay’ın açılışta kurban keserseniz burayı terk ederim diyerek  kararlı tutumu ve davranışı açılışa katılan vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı. Restoran açılışı kurdele kesimi ve konuşmaların yapılması ile son buldu.

İlk Deneysiz Belediye “Didim Belediyesi” olmuştu

Her platform da hayvan haklarını savunmasıyla tanınan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, geçtiğimiz aylarda barınağımızda korumakla yükümlü olduğumuz hayvanların, ölüme ve işkenceye terk edileceğini bile bile, hiçbir şekilde denek olarak laboratuvarlara verilmeyeceğini, bir ‘hayvan haklarına saygı ilkesi’ olarak benimseyerek bu yöndeki bir kararın Didim Belediye Meclisinden çıkarılması konusunda ek gündem maddesi sunarak, meclisten çıkan kararla Türkiye’nin deneysiz belediyesinin Didim Belediyesi olmasını sağlamıştı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Didim, Didim Belediyesi, A. Deniz Atabay, açılış, kurban,
Yorumlar
Haber Yazılımı