Haber Detayı
14 Mart 2018 - Çarşamba 15:50 Bu haber 611 kez okundu
 
Başkan Alıcık’tan gazilere hediye elbise
Nazilli Belediyesi tarafından yaptırılan gazi üniformaları Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi Başkanı Hasan Karataş ve dernek üyelerine Başkan Alıcık tarafından teslim edildi.
GÜNCEL Haberi
Başkan Alıcık’tan gazilere hediye elbise

AYDIN- Başkanlık makamında düzenlenen törende, gazilerin resmi tören ve kutlamalarda giyecekleri takım elbise, ayakkabı ve gömlekler Başkan Alıcık tarafından Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi Başkanı Hasan Karataş ve dernek üyelerine hediye edildi.

“Gazilerimiz, ülkemizin birliği ve bütünlüğü için canlarını seve seve ortaya koymuşlardır” diyen Başkan Alıcık, “Bu vatan için şehit ve gazi olmak herkese nasip olmaz. Türk milleti tarih boyunca insanı yaşat ki devlet yaşasın, anlayışıyla yetişmiştir. Böyle bir milletin çocuklarıyız. İslam dinini yaymak için çalışan bir milletiz. Bu milletin çocukları vatan ve din uğruna canını vermek için seve seve harbe koşturmuşlardır. Çanakkale’de Kurtuluş Savaşı’nda, Kore’de, Kıbrıs’ta ve 15 Temmuz’da olduğu gibi bu büyüklerimiz vatan, bayrak ve millet için savaşmışlardır. Bizlerde onlardan aldığımız bayrağı devam ettirmeye çalışıyoruz” sözlerini kaydetti.

Başkan Alıcık’a desteklerinden dolayı teşekkür eden Karataş, “Kanunen gazilerin giyeceği kıyafetler bellidir. Hazırlanan bu kıyafetleri sadece dernek üyelerimiz giyebilir. Geçtiğimiz hafta askerlerimize destek vermek için Hatay’a gittik. Başkanımız bize ulaşım desteği verdi. Başkanımıza bize verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Haluk Alıcık, Hasan Karataş, Gaziler, elbise
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Alıcık’tan gazilere hediye elbise
Başkan Alıcık’tan gazilere hediye elbise
Başkan Alıcık’tan gazilere hediye elbise
Yorumlar
Haber Yazılımı