Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
12 Ocak 2019 - Cumartesi 12:14 Bu haber 1291 kez okundu
 
Başkan Alıcık Gazetecileri yalnız bırakmadı
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın, Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC) Başkanlığı’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği yemeğe katıldığı bildirildi.
GÜNCEL Haberi
Başkan Alıcık Gazetecileri yalnız bırakmadı

AYDIN- Alıcık’ın, Aydın’da görev yapan gazeteciler ve ailelerinin bir araya geldiği yemekte tüm gazetecilerin gününü içtenlikle kutladığını ifade ettiği belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ABGC tarafından Efeler Köfteci Dede’de yemekli ve eğlenceli bir organizasyon düzenlendi. Geceye, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Efeler Belediye Başkan Vekili Halis Günday, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Aydın, ABGC Başkanı Cem Ulucan, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen, Didim Gazeteciler Derneği Başkanı Bülent Eser, il genelinde çalışan basın mensupları, eşleri ve çocukları katıldı.

TV-DEN Haber Spikeri Ayşegül Koç’un sunuculuğunu yaptığı gecede, açılış konuşması yapan ABGC Başkanı Cem Ulucan, ilk kez Aydın’da eşlerin ve çocuklarının da dâhil olduğu bu derece kalabalık bir organizasyon olduğunu, herkesi bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, davete katılan meslektaşlarına teşekkür etti.

Yasama, yargı ve yürütmeden sonra dördüncü kuvvet olan gazetecilik mesleğinin kamusal ve parasal mobbinge maruz bırakılmamasını dileyen Başkan Ulucan, “Böylesine büyük bir gücün meslek yasası olmaması nedeniyle, akşam rüyasını görüp sabah ‘gazeteciyim’ diye ortaya çıkan ehliyetsiz kişilerin eline geçmesinin önüne geçilmek zorundadır. Gazetecilerin gerçek beklentisi, bu kutsal ve çileli mesleğin onurlu temsilcileri cefa çekerken, sefasını süren sosyal medya şarlatanlarına ‘gazeteci’ denilmemesidir. Böylesine önemli bir mesleğin, bir meslek yasasına olan ihtiyacı bir an önce karşılanmalı, cemiyetler oda veya birlik statüsüne kavuşturularak merdivenaltı ve ehliyetsiz kişilerin ‘gazeteciyim’ demelerinin önüne geçilmelidir” dedi.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Aydın, Başkan Cem Ulucan’ın konuşmasına aynen katıldığını belirterek, tüm katılımcılara teşekkür etti. Gecede konuşan Aydın Büyükşehir Vekili Evrim Karakoz ile Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, yaptıkları konuşmada tüm gazetecilerin gününü içtenlikle kutladıklarını ifade ederken, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, şunları söyledi:

“Vatandaşların haber alma hakkını sağlayan siz medya çalışanları çok zor şartlar altında fedakârca mesleğinizi icra ediyorsunuz. Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, çok yönlü bir misyonu içermektedir. Medya, toplumsal bilincin artırılması, güçlendirilmesi, kamu yararının her zaman ön planda tutulması ve farklı seslerin topluma duyurulması açısından büyük önem taşımaktadır. Kamuoyunu basın meslek ilkeleri çerçevesinde doğru, dürüst ve tarafsız bir şekilde bilgilendiren gazeteciler, çağdaş yaşamın vazgeçilmez bir unsurudur. Bu gün burada ki birlikteliğiniz bizlere çok şey ifade ediyor. Buradan tekrar yerel gazete ve ulusal ajans temsilcilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor bu organizenin gerçekleşmesinde emeği geçen her kese teşekkür ediyorum.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Haluk Alıcık, Cem Ulucan, Mehmet Aydın,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Alıcık Gazetecileri yalnız bırakmadı
Başkan Alıcık Gazetecileri yalnız bırakmadı
Başkan Alıcık Gazetecileri yalnız bırakmadı
Başkan Alıcık Gazetecileri yalnız bırakmadı
Başkan Alıcık Gazetecileri yalnız bırakmadı
Başkan Alıcık Gazetecileri yalnız bırakmadı
Yorumlar
Haber Yazılımı