Haber Detayı
12 Haziran 2017 - Pazartesi 20:35 Bu haber 536 kez okundu
 
Başkan Alıcık festivale davet edildi
Elde Kırk Yamacılar Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı festivale davet etti
GÜNCEL Haberi
Başkan Alıcık festivale davet edildi

AYDIN- Elde Kırk Yama Kursu öğretmeni Nihal Erbakan ile kursiyerleri Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında teşekkür ziyaretinde bulundu. Erbakan ve kursiyerleri seramikten el yapımı bir nihaleyi Başkan Alıcık’a hediye olarak sundu.

 Elde Kırk Yama Kursiyerleri Başkan Alıcık’a teşekkür ziyaretinde bulunurken önümüzdeki ay içerisinde yapılacak olan Balıkesir ve Çanakkale’de yapılacak olan festivallere davet etti. Lütfü Selek Sergi salonunda yaklaşık 4 yıldır devam eden Elde Kırk yama kursu eğitmeni Nihal Erbakan ve kursiyerleri Nefise Duman ile Fulden Öztop Belediye Başkanı Alıcık’a 7 ay süren kurslarına sağladığı imkân ve desteklerden dolayı teşekkür etti. Erbakan, “4 yıldır kursumuzun devam etmesinde yer konusunda, maddi şartlar konusunda ve daha ötesi zaman zaman bizi ziyaret ederek halimizi hatırımızı sorarak destek veren değerli Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bizleri hiç yalnız bırakmadı. Onun bu desteği sayesinde kursiyer arkadaşlarımla birlikte hazırladığımız bazı eserlerimizi önümüzdeki ay içerisinde Çanakkale ve Balıkesir’de düzenlenecek uluslar arası boyutta bir festivale yer alacak. Nazillimizi temsil edeceğimiz bu festivallere kendisini de davet etmeye geldik. Bizi hiçbir zaman kırmayan başkanımıza da daha önce Urla Barbaros festivalinden almış olduğumuz küçük bir hediyemizi takdim ettik” diye konuştu.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, ziyaretlerinden dolayı Nihal Erbakan ve kursiyer bayanlara teşekkür ederek memnuniyetini dile getirdi. Yaptıkları işlere karşı büyük hayranlığı olduğunu ifade eden Alıcık, “her birinizi ayrı takdir ve tebrik ediyorum. Bu Allah vergisi bir yetenek olduğuna inanıyorum. Üretmeniz en güzel aktiviteniz. Kadın elinin değdiği her şeyin zaten güzel olacağı aşikârdır ancak siz küçücük kesilmiş parçalar ile muhteşem şeyler yaratıyorsunuz. Bu eserleriniz sergileyebileceğimiz bizlerde festivaller düzenleyebiliriz. Yâda düzenlediğimiz festivallere dâhil edebiliriz. Nazilli’yi temsil edeceğiniz festivallerde şartlarım uygun olursa orada olacağım. Sonuçta bu çok önemli. Nazilli’nin adının geçeceği her yerde biz varız” dedi. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Haluk Alıcık, Festivale davet
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Alıcık festivale davet edildi
Başkan Alıcık festivale davet edildi
Yorumlar
Haber Yazılımı