Haber Detayı
14 Temmuz 2017 - Cuma 16:29 Bu haber 399 kez okundu
 
Başkan Akın’dan 15 Temmuz mesajı
Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
SİYASET Haberi
Başkan Akın’dan 15 Temmuz mesajı

AYDIN- Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın,15 Temmuz 2016 da yaşanan hain darbe girişimi için Türk milletinin 15 Temmuz'da işgali önlediğinin altını çizdi.

Başkan Akın, yayınladığı mesajda şunları söyledi:

"Milletimiz girdiği ölüm kalım savaşlarından alnının akıyla ve bileğinin hakkıyla çıkabilmiştir. Gelecek, geçmişin üzerinden yükselir, geçmişle beraber yücelir. Cüce kafalar, cesaret ve celadetle harcı karılmış bir milleti idrak edemez. Türkiye sıkıştığı dar alandan, kıstırıldığı karanlık sokaktan çıkmanın amansız mücadelesini vermektedir. Bu mücadele haklı ve saygındır. Türklüğe kefen biçen eli ve emeli kanlı güçlerin tezgâh ve oyunları defalarca bozulmuş, buruşturulmuş ve musallat olan bela def edilmiştir.

15 Temmuz'da asker kamuflajına giren bir avuç hain tepelenmiştir. İstiklalimize göz diken, varlığımıza diş bileyen barbarlar püskürtülmüştür.

15 Temmuz'da 249 vatan evladı şehit, 2 bin 193 vatan evladı gazi olmuştur. Hepsine şükran borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Milli şuur ayakta değilse, millet ölüm yatağındadır. Bizi geleceğe taşıyacak olan bu şuur, kardeşlik hukuku, iç barış ve huzur ortamıdır. Milli ruh; bezginlik, baygınlık, durgunluk, teslimiyet ve mağlubiyet tanımaz, kabul etmez.

Asla unutmayacağımız 15 Temmuz hain darbe girişimi; ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğramıştır.

Rengini şehitlerimizin kanından alan Ay-Yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya ant içmiş aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi yurdun dört bir köşesinde meydanlarda tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain girişimini vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte canlarını vererek, kanlarını dökerek engellemiştir.

Kahramanlık genlerini bünyesinde daima muhafaza eden bu aziz millet, günlerce tuttuğu demokrasi nöbetleri ile vatan sevgilerini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Türk milleti yenilmeyecek, Türk devleti yıkılmayacaktır. Şu tarihi seslenişe kulak verelim ve birlikte söyleyerek var edelim: Ne Mutlu Türk'üm diyene…"

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Germencik, Ümmet Akın, 15 Temmuz mesajı
Yorumlar
Haber Yazılımı