Haber Detayı
06 Eylül 2017 - Çarşamba 17:58 Bu haber 401 kez okundu
 
Başkan Akın, 7 Eylül’ü kutladı
Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
SİYASET Haberi
Başkan Akın, 7 Eylül’ü kutladı

AYDIN- Başkan Akın mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Atalarımız, bütün mazlum ülkelere örnek olmuş bir savaş vererek bu Cumhuriyet’i kurdu. Aydın, Kurtuluş Savaşı’nın milli mücadele ruhunun canlandığı, milli mücadele ateşinin yandığı efeler diyarıdır. Kurtuluş Savaşı’nın eşsiz kahramanları yurdun her yerinde baş gösteren açlığa, kıtlık ve yokluğa, cephanesizliğe, her türlü imkansızlığa rağmen direndiler, savaştılar ve canları pahasına bugün hür ve bağımsız bir hayat sürülen aziz vatanı bizlere miras bıraktılar.

Yurdun her köşesinde, milli bir kahramanlık destanına dönüşen bu mücadelenin en çetin sahneleri de Aydın ve İlçelerinde verildi. Bu topraklar üzerinde yaşayan herkes her günü 7 Eylül ruhuyla yaşamalı, ülkemizi ve milletimizi aydınlık günlere ulaştırma gayesiyle çalışmalı, üzerine aldığı her türlü görevi, bu vatanı miras bırakan atalarımıza layık bir şekilde yerine getirmelidir.

Bu şanlı, şerefli tarihimizle övünüyoruz. 95 yıl öncesinin ruhuyla Devletine, Cumhuriyetine, Demokrasisine sahip çıkan bir millet var. Şimdi de ihtiyacımız olan şey birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek, tek vücut olmaktır.

Amacımız, herkesin çok daha mutlu ve huzurlu olduğu bir Aydın ve Türkiye yaratmak olmalıdır. Birbirimize sahip çıkmalı, kardeşlik hukukumuzu geliştirmeli, huzur ortamı yaratmalıyız.

Milli Mücadele meşalesinin yakıldığı Aydın’ımızın kurtuluşunun 95’inci yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyor, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehrimizin ve ülkemizin kurtuluş mücadelesi, bölünmez bütünlüğü uğrunda bu güne kadar kaybettiğimiz tüm şehit ve gazilerimizi, bu mücadelede kendilerini düşmana karşı siper eden Aydın ve Ege’nin simgesi Efelerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm Aydınlı hemşerilerimizin 7 Eylül Kurtuluş Bayramını kutluyorum."

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Germencik, Ümmet Akın, kutlama mesajı
Yorumlar
Haber Yazılımı