Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 12:40 Bu haber 1622 kez okundu
 
Başak Koleji 2. Geleneksel Atatürk Yürüyüşü yapıldı
Başak Koleji, Atatürk Haftası faaliyetleri kapsamında öğrencilere doğa bilinci kazandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla 4. Sınıf öğrencileri, öğretmenleri ve ADÜ Fen Edebiyat Fakültesi Botanik, Ekoloji, Hidrobiyoloji, Zooloji: Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü öğretim üyelerinin rehberliğinde "Doğa ve Çevre Anlayışı ile Atatürk" konulu 2. geleneksel yürüyüş etkinliğini gerçekleştirdi.
EĞİTİM Haberi
Başak Koleji 2. Geleneksel Atatürk Yürüyüşü yapıldı

AYDIN- 6 Kasım 2019 Çarşamba günü 9 ile 16.30 saatleri arasında Aydın İli Sultanhisar İlçesi Ovacık Yaylasında yapılan yürüyüşte öğrenciler doğa ile iç içe keyifli bir gün geçirdi.

Öğrenciler, deniz seviyesinden 1500 metre yüksekte olan Ovacık Yaylası'nda güzel bir gün geçirmenin yanı sıra, kestanenin hikâyesini öğrenip, dikenlerinden ayırarak kestane topladılar. Elma ağacının dalından elma koparıp organik elma yemenin hazzını yaşadılar. Aydın İlimizin eşsiz doğal güzelliklerini keşfettiler.

Başak Koleji öğretmen ve yöneticilerinin yanı sıra, Adnan Menderes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Selçuk Hazır, Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Karagöz, araştırma görevlisi Mustapha Touray ve Sultanhisar İlçe Jandarma Komutanlığı katılımcıları da yürüyüşe katılarak bilgi paylaşımında bulundular.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın Efeler, Selçuk Hazır, Mehmet Karagöz, Mustapha Touray
Yorumlar
Haber Yazılımı