Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 20:50 Bu haber 1960 kez okundu
 
Baroların isteği reddedildi
12 Baro Yönetimi’nin Avukatlık Kanunu'nun 115/2 maddesine istinaden Türkiye Barolar Birliği’ne yaptıkları genel kurul çağrısının TBB Yönetimi tarafından reddedildiği bildirildi.
GÜNCEL Haberi
Baroların isteği reddedildi

AYDIN- Sosyal medya hesabından kararı duyuran Aydın Barosu Başkanı Av. Gökhan Bozkurt, "Avukatlık Kanunu'nun 115/2 maddesi, ‘Birlik Yönetim Kurulu, en az 10 baronun yönetim kurulları yazı ile isterse Genel Kurulu olağanüstü toplantıya çağırır’ demesine rağmen, 12 baronun talebinin kanuna aykırı olarak Türkiye Barolar Birliği tarafından oy çokluğu ile reddedildiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Meslektaşlarımızın takdirine saygıyla sunuyorum” dedi.

Başkan Bozkurt, açıklamasında, “Seçimli Olağanüstü Genel Kurul, eğer TBB Yönetim Kurulu gündemi o şekilde belirleseydi mümkün olabilirdi. Ancak, zaten birden fazla gündem talebi de olmasına rağmen olağanüstü genel kurulu toplamama kararı kanunu yok saymaktan başka bir anlama gelmemektedir. Kabul edilemez. TBB gibi bir kurumun saygınlığını yok etmeye hiç kimsenin ama en başta TBB Başkanı ile yönetim kurulu üyelerinin hakkı yoktur” ifadesini kullandı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Barolar, Aydın Barosu, Gökhan Bozkurt
JESDER
Yorumlar
Haber Yazılımı