Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
15 Haziran 2019 - Cumartesi 19:26 Bu haber 898 kez okundu
 
Barajlarda su sorunu yok
2019 yılı Tarımsal Kuraklık İl Kriz Merkezi Toplantısı Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde düzenlenirken, barajların doluluk oranında herhangi bir sıkıntının olmadığı belirtildi.
GÜNCEL Haberi
Barajlarda su sorunu yok

AYDIN - İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Ökdem' in açılış konuşmasının ardından kurumların sunumlarına geçildi. Aydın Meteoroloji Müdürlüğü’nden Ziraat Yüksek Mühendisi Cumhur Çolakoğlu, 2018-2019 su yılında Aydın yağışlarını değerlendirdiği sunumunda, uzun yıllar yağış ortalamasının 623 mm olduğunu bu sezonda ise Aydın'a 633 mm yağış düştüğünü ifade etti.

Ziraat Yüksek Mühendisi Salih Kızıltepe ise, bölgedeki baraj ve sulama göletlerinin doluluk oranlarını değerlendirdiği sunumunda, Adıgüzel Barajı dışında barajların genelinde doluluk oranlarında sıkıntı olmadığını belirtti.

Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Dr. Filiz Erbaş’ta sunumunda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan ve yapılacak olan çalışmaları aktardı. Meteoroloji Müdürlüğü’nün verileri değerlendirildiğinde Aydın’da bu yıl il yıllık yağışının uzun yıllar (30 yıl) il yağış ortalamasının üzerinde olması ve yeraltı-yerüstü su seviyelerinin yeterli olması nedeniyle Kuraklık Öncesi Süreç'te olunduğunu belirtti.

Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Adnan Menderes Üniversitesi, Meteoroloji Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Sulama Birlikleri’nin temsilcileri katıldı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Baraj, Su sorunu, Filiz Erbaş, Salih Kızıltepe, Cumhur Çolakoğlu
Yorumlar
Haber Yazılımı