Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 12:35 Bu haber 1158 kez okundu
 
Bakan Pakdemirli’den üreticilere tehdit gibi sözler!
İzmir Ödemiş’te AK Parti adaylarına oy isteyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Ben bölgenin evladıyım, bunu tehdit olarak algılamayın. Ama beni görmek istiyorsanız, seçeceksiniz adamı. Tabii ki ben 81 ilin bakanıyım. Siyasi davranmamakla ilgili sözüm var. Başka bir partinin belediye başkanı ile ne kadar hemhal olabilirsek o kadar oluruz. Ama bu başkanımız dostumuz olacağı için ne konu varsa konuşacağız, hep birlikte inşallah çözümler bulacağız” şeklinde konuştu.
SİYASET Haberi
Bakan Pakdemirli’den üreticilere tehdit gibi sözler!

AYDIN- Gıdahattı’nda yer alan habere göre, İzmir Ödemiş’te AK Parti adaylarına oy isteyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Ben bölgenin evladıyım, bunu tehdit olarak algılamayın. Ama beni görmek istiyorsanız, seçeceksiniz adamı. Tabii ki ben 81 ilin bakanıyım. Siyasi davranmamakla ilgili sözüm var. Başka bir partinin belediye başkanı ile ne kadar hemhal olabilirsek, o kadar oluruz. Ama bu başkanımız dostumuz olacağı için ne konu varsa konuşacağız, hep birlikte inşallah çözümler bulacağız” şeklinde konuştu.

İzmir Kiraz’daki programının ardından Ödemiş’te Balabanlı Mahallesi ve Bademli Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, önemli mesajlar verdi.

“Ne kadar destek borcumuz varsa kapatıp geldim”

İlk olarak Balabanlı’da vatandaşlara seslenen Pakdemirli, “Ben de sizler gibi bu işlerin içindeyim. Bu işler, kazanması zor olduğu halde bereketlidir. Çok çalışırsın ama bereketi yanında gelir. Allah’a şükürler olsun ki, bu topraklardan bu topraklara ait bir Tarım ve Orman Bakanı çıktı. Bu konuda da sizlere ve tabii en önemlisi de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Onun selamlarını sizlere getirdim. Sadece selamlarını getirmedim, çiftçiye ne kadar borcumuz varsa, ne destek borcumuz varsa, bunların hepsini Ocak ayı itibariyle kapatıp geldim. Desteklerini almayan var mı aramızda? Allah’a şükür yok. 2018 alacaklarının erken ödenmesi ile ilgili bir çalışma yapıyoruz. Yani ‘Mevcut hak edişlerin hepsini ödeyebilir miyiz’ diye bir çalışma yapıyoruz, ama bütçe kaynakları içerisinde değerlendireceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Bizler de uyuyamadık”

Ağustos’ta döviz üzerinde oynanan oyunun maliyetleri artırdığını aktaran Bekir Pakdemirli, “Bu durum sizleri de biraz zorladı, bunun da farkındayım. Bizler de uyumadık. ‘Girdileri nasıl geriye çekebiliriz, ne yapabiliriz?’ Bunları sektörü ile konuştuk, Tarım Kredi Kooperatifleri’yle görüştük. Siz üreticileri rahatlatmak anlamında, gübre fiyatlarını ne kadar geriye çekebiliriz, yem fiyatlarını ne kadar geri çekebiliriz, peyderpey ilerledik. Önce bir yüzde 10’u aldık, sonra yüzde 5 aldık, bir daha yüzde 5 geçen hafta aldık. Olabildiğince sektörü regüle etmeye, sizleri de girdi fiyatları açısından rahatlatmaya çalışıyoruz. Buğday-arpa konusunda desteklerimizi arttırdık. Birçok konuda da desteklerinizi arttırmaya çalıştık” dedi.

Pakdemirli’den 14 Şubat hediyesi!

Tarım Kredi Kooperatifleri’nin Ödemiş OSB ve Tire OSB’de kuracağı fabrikalarla müjde veren Pakdemirli, şunları kaydetti:

“14 Şubat’ta ihalesini yapacağız. İhalesi yapıldıktan sonra da en kısa zamanda temeli atılacak. En kısa zamanda temelini de atıp inşallah bu fabrikanın da buraya, bölgemize, bölgemiz ekonomisi desteğini inşallah göreceğiz. Bana toplulaştırmayla ilgili konular aktarıldı. 19 bin hektarlık alanın 12 bin hektarı tamamlanmış. Yollarla ilgili eksiklikler var. Bu sene onların da ihalelerini yapıp inşallah tamamlayacağız. Ben de önceliğe alınması için gerekli talimatı verdim.”

Bozdağ Kayak Merkezi’nin Tarım ve Orman Bakanlığı’nın sorumluluk alanında olduğunu hatırlatan Pakdemirli, “Ben de kayak seven ve zamanında da Bozdağ’a gelip kayak yapmış bir insan olarak söylüyorum; Bozdağ’ı tekrar biz inşallah önümüzdeki sene kış turizmine açmamız lazım. Gençlerimiz için çok önemli. Bozdağ’daki bu karı, kâra çevirmemiz lazım. Avusturya’da milli gelirin yüzde 50-60’ı sadece kardan geliyor. Eğer gençlerimiz burada güzelce spor yapsınlar, bir yandan da bu işten para kazansınlar, bölge ekonomisi kazansın istiyorsak, bu konuda üstümüze düşeni yaparız. Orman Genel Müdürümüzle de görüştük. O da ‘Önümüzdeki sezona inşallah yetiştiririz’ dedi” ifadelerini kullandı. (Kaynak: Gıdahattı)

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, İzmir, Ödemiş, Bekir Pakdemirli
Yorumlar
Haber Yazılımı