Haber Detayı
17 Şubat 2018 - Cumartesi 12:06 Bu haber 1029 kez okundu
 
Bağımlılıkla mücadele için toplandılar
Aydın’da bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı.
SAĞLIK Haberi
Bağımlılıkla mücadele için toplandılar

AYDIN- Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında gerçekleştirildi.

Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu 2018 yılı ilk toplantısı, Vali Yavuz Selim Köşger başkanlığında, Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Bağımlılık yapıcı maddeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası işbirliği yapmak, eşgüdüm sağlamak ve madde bağımlılığı ile mücadele konusunda yapılacak faaliyetleri belirlemek amacıyla gerçekleştirilen Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda Vali Köşger tarafından, 2017 yılında gerçekleştirilen faaliyetlerin yıllık olarak değerlendirilmesi yapıldı.

Toplantıda, Bağımlılıkla Mücadele hakkında, 2017/23 sayılı Başbakanlık genelgesi ve bu kapsamda kurulacak olan Bağımlılıkla Mücadele il/ilçe koordinasyon kurulları ile bunlara bağlı faaliyet gösteren il teknik çalışma gruplarının çalışma usul ve esasları hakkında bilgilendirme ve 2016-2018 Uyuşturucu İle Mücadele ve Tütün Kontrol Programı Eylem Planları kapsamında gerçekleştirilen 2017 yılı faaliyetleri İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz tarafından sunumu yapıldı.

Kurul üyelerinin değerlendirmeleri, görüş ve önerilerin alınmasının ardından toplantı sona erdi.

Toplantıya Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Vali Yardımcısı Abdullah Aslan, Cumhuriyet Savcısı Murat Avcı, İl Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ, İl Jandarma Komutanlığı J. Kd. Albay Selahattin Acara, İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz ve kurul üyesi olan kamu kurum müdürleri katıldı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Bağımlılıkla mücadele, Yavuz Selim Köşger, Fevzi Yavuzyılmaz
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bağımlılıkla mücadele için toplandılar
Yorumlar
Haber Yazılımı