Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 15:21 Bu haber 1176 kez okundu
 
AYSO’dan Bakan Turan’a ziyaret
Aydın Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Sanayici İşadamları Erol Günaydın, Serhat Saran ve Nevreddin Şenyayla, Milletvekilleri Bekir Kuvvet Erim ve Metin Yavuz ile birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’ı makamında ziyaret ettiler.
EKONOMİ Haberi
AYSO’dan Bakan Turan’a ziyaret

AYDIN- Ziyaret hakkında bilgi veren Aydın Sanayi Odası Başkanı Şahin, ‘Milletvekillerimiz ve sanayicilerimiz ile Sayın Bakan’a, Denizli- Aydın-İzmir çift hatlı, elektrikli demiryolu yatırımına bir an evvel başlanması hususunda destek istedik” dedi.

Ayrıca aynı heyetin, TCDD Demiryolları Taşımacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kamuran Yazıcı’yı da ziyaret ederek, demiryolu yük ve konteyner taşımacılığında Devlet Demir Yolları Taşımacılık A.Ş. tarafından yapılan yüzde 20’lik zammın lojistik maliyetlerini arttırması sebebi ile ihracatçıların zorlanacağını, dünya piyasaları ile rekabet gücünün azalacağını belirttiklerini ifade eden Şahin, “Sanayicilerimiz için çok önemli olan Lojistik konularında yaptığımız bu bilgi paylaşımı ve istişare için Sayın Bakanımıza ve Sayın Genel Müdürümüze teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, AYSO, Mehmet Yunus Şahin, Erol Günaydın, Serhat Saran
JESDER
Yorumlar
Haber Yazılımı