Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
19 Haziran 2019 - Çarşamba 12:33 Bu haber 1734 kez okundu
 
Ayrımcılık onu öldürdü
Ülkemizde son yıllarda hortlatılan ayrımcılık, ülkenin Kürt bir yurttaşının nefret, kin içermeyen, yalnızca yumuşacık ifade ettiği büyük bir acı ile bir yaşamının sonunu getirdi.
ASAYİŞ Haberi
Ayrımcılık onu öldürdü

AYDIN- Adının İbrahim, soyadının ne olduğunu öğrenemediğimiz Kürt yurttaşımız, sosyal medya twitter hesabında, “Kürt olduğumuzdan dolayı hep dışlandık. Belki bu yaptığım şeyle değişir. Ne mutlu Kürt ve Türküm diyebilene… Hakkınızı helal edin” diye veda yazısını yazdıktan sonra kendi canına kıyıyor.

Öğrendiğimiz kadarıyla İbrahim, bir kızı seviyor. Belki de kız da onu sevdi. Ama İbrahim’in Kürt olduğunu öğrenince, kim olduğunu bilemediğimiz kız, “Bir Kürtle birlikte olamam” sözleriyle reddediyor. İddialara göre, genç adam bu reddediliş üzerine yukarıda aktardığımız notu yazarak intihar ediyor.

Aydın Barosu Başkanı Av. Gökhan Bozkurt, İbrahim’in fotoğrafı ile veda notunu da eklediği twitinde olayın yarattığı üzüntüyü şöyle dile getirdi:

“Haberi görmesek, şu gözyaşlarının kime ait olduğunu hangimiz düşünebiliriz ki... Doğruysa, sevdiği kadının 'Bir Kürtle birlikte olamam' sözleriyle reddedilince intihar etmiş gencecik adam. Son sözlerinde ne nefret, ne kin; yalnızca yumuşacık ifade ettiği büyük bir acı.    #ibrahim”

Her siyasetçinin sık sık dile getirdiği, “Kürt-Türk ayrımı yok. Biz asırlardır kardeşiz. Nasıl ayrılalım. Kız almış, kız vermişi” yorumları İbrahim’in ölümüyle yetersiz kaldı.

Özellikle siyasetçi ve ülke yöneticilerinin sırf siyasi çıkar uğruna ülkede hortlayan ayrımcılığa çanak tutmaması, İbrahimlerin ölmemesi gerek. Ayrımcılığı kurbanı olan İbrahim ders olur mu göreceğiz.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, İntihar, Ayrımcılık, Türk, Kürt
Yorumlar
Haber Yazılımı