Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 14:29 Bu haber 1647 kez okundu
 
AYESOB, üyeleri için protokol imzaladı
Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB), 4K Uluslararası Belgelendirme İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı kuruluşu ile işbirliği protokolü imzalandığını bildirdi.
EKONOMİ Haberi
AYESOB, üyeleri için protokol imzaladı

Rıdvan Eşin

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, protokol kapsamında Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme konularında birliğe bağlı odalar, üyelerinin en ekonomik ve mevzuata uygun olarak Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olmalarının sağlanması mümkün olacak.

AYESOB tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“İnşaat meslek dallarından emlak sektörüne, tehlikeli madde taşımacılığından servis şoförlüğüne, kaynak işlerinden güzellik uzmanlığına kadar birçok meslek dalında mevzuat gereği alınması zorunlu olan mesleklerde belgelendirmeyi tek elden ve en güvenilir şekilde hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

Kayıtlı üyelerimiz ve yanlarında çalışanların her türlü mesleki belgelendirme konuları bu kapsamda değerlendirilecektir.

Bize gelen bilgilerde belgelendirme konularında bazı olumsuz durumlar yaşanmaktadır. Bu nedenle esnaf ve sanatkarımız mağdur duruma düşmektedir. Bu tür olumsuzlukların önüne geçmek, yürürlükte olan mevzuata uygun olarak belgelenmelerini sağlamak üzere böyle bir çalışma içine girmeyi uygun bulduk.

Bugünden itibaren üyelerimiz tarafından ihtiyaç duyulan Mesleki Yeterlilik Belgesi müracaatları bağlı olduğu odamız tarafından alınacak olup birliğimiz bünyesinde kurulu bulunan Eğitim Birimi koordinasyonuyla sınav ve belgelendirmeler yapılacaktır.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, AYESOB, Mesleki Yeterlilik Belgesi
Yorumlar
Haber Yazılımı