Anadolu Basını
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
01 Aralık 2019 - Pazar 16:38 Bu haber 800 kez okundu
 
Aydınlılar Hafta Sonları Çakırbeyli ve Selatin’de Buluşuyor
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından 2016 yılında Koçarlı'nın Çakırbeyli Mahallesi'nde Aydın’ın ilk üretici pazarı olarak hizmete açılan Çakırbeyli Köy Pazarı’nın, her hafta pazar günü ziyaretçilerini ağırlamaya devam ettiği bildirildi.
GENEL Haberi
Aydınlılar Hafta Sonları Çakırbeyli ve Selatin’de Buluşuyor

İlgi Okulu

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, yeni açılan Germencik’teki Selatin Köy Pazarı da dolup taşarken, vatandaşlar Aydın’a kazandırılan pazarlar için Başkan Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Aydın’da önemli alternatif turizm noktası haline gelen köy pazarlarında 300’e yakın aile doğrudan kazanç sağlıyor. Pazarcılar evlerindeki ev yapımı ürünleri tüketicilerin beğenisine sunarken, kendi bahçelerindeki doğal ürünleri de tüketicilerle buluşturuyor.

Çakırbeyli siyasetçilerin uğrak yeri

Aydın ilinin yetiştirdiği eski başbakan Adnan Menderes’in doğduğu yer olan Çakırbeyli, mahalledeki "Demokrasi Çınarı"nı ziyaret eden ülkenin önde gelen siyasetçilerinin de uğrak yeri. En son Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de Başkan Çerçioğlu’yla birlikte mahalleyi ziyaret ederek kendi yaptığı Adnan Menderes’in balmumu heykelini mahalledeki Adnan Menderes Anı Köşesi’ne armağan etti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Çakırbeyli, Selatin, Özlem Çerçioğlu, Köy pazarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı