Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 14:48 Bu haber 877 kez okundu
 
Aydınlılar Derneği’nden 28 öğrenciye burs
Ankara’da faaliyet gösteren Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, Ankara’da eğitim gören Aydınlı öğrencilerin burs ihtiyaçlarının karşılanması için "Öğrencine Sahip Çık" adıyla başlattığı burs kampanyasında, burs almaya hak kazanan 28 öğrenciyi belirledi.
EĞİTİM Haberi
Aydınlılar Derneği’nden 28 öğrenciye burs

AYDIN- Aydınlı öğrencilerin burs ihtiyaçlarının karşılanması için kaynak oluşturulması amacıyla Haziran ve Ağustos aylarında derneğimizin www.efeler.org resmi internet adresinde ve sosyal medya hesaplarından duyuruda bulunduklarını belirten Ankara Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Halil Apaydın, gelen desteklerin tek bir hesapta toplandığını söyledi.

44 BAŞVURU OLDU

Önceki dönem ve mevcut Aydın milletvekilleri ile Türkiye’nin değişik illerinde yaşayan Aydınlılardan destek geldiğini belirten Başkan Apaydın, “Öğrencilerimizden derneğimizin burs yönergesinde belirtilen bilgi ve belgelerle 28 Ekim 2018 tarihine kadar müracaat yapması sağlanmıştır. Öğrencilerimizin başvuruları yönetim kurulu içinden oluşturduğumuz ‘Burs Komisyonunca’ incelenmiş ve yönetim kurulumuzun onayına sunulmuştur. Derneğimize burs almak için 44 müracaat yapılmış, başvuruda bulunan öğrencilerimizin bilgi ve belgeleri, Burs Komisyonu tarafından incelenmiş, değerlendirmenin daha sağlıklı yapılabilmesi için öğrencilerimizle 17-18 Kasım 2018 tarihleri arasında bire bir görüşmeler yapılmıştır. Öğrencilerin aile durumu, ihtiyaç ve başarı durumuna dikkate alınarak burs verilecek öğrenciler belirlenmiştir. Ayrıca öğrencilerimizle yapılan görüşmelerde önümüzdeki yıl burs değerlendirmemizde öğrencilerimizin akademik ve sosyal başarılarının göz önüne alınacağı ifade edilmiş, kişisel bilgilerin ve yardımlaşmanın mahremiyeti gereği hayırseverlerimizin ve öğrenci bilgilerinin kamuoyu ile paylaşılmayacağı bildirilmiştir” dedi.

“28 ÖĞRENCİ ALACAK”

Dernek Başkanı Apaydın, yazılı açıklamasında şunları söyledi:

“Burs Komisyonu’nun derneğimize burs başvurusunda bulunan 44 öğrenci ile ilgili yaptığı değerlendirmeler neticesinde, 23 öğrencinin derneğimizin Ziraat Bankası Kızılay Şubesindeki burs hesabında toplanan kaynaktan, 2 öğrencinin Aydın’da faaliyet gösteren bir Vakıf tarafından, birer öğrencinin ise Ankara’da bulunan üç işadamı-avukat-uzman mühendis hemşerimiz tarafından olmak üzere toplam 28 Aydınlı öğrencimizin desteklenmesi kararlaştırılmıştır. Burs almaya hak kazanan öğrencilerimize Kasım ayından Haziran ayına kadar 8 ay boyunca her ay için 200 lira yatırılacaktır. Derneğimizin Ankara’da eğitim gören öğrencilere destek olmak amacıyla başlattığı burs kampanyasına destek olan hayırsever hemşerilerimizin ve faydalanan öğrenci sayılarının aratarak kampanyamıza desteğin büyüyerek devam etmesini temenni ediyoruz. Derneğimizin burs kampanyasına destek olan hemşerilerimize ve vakıf yöneticilerine vermiş oldukları destekten dolayı en kalbi duygularımızla şükranlarımızı sunarız.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Aydınlılar Derneği, Halil Apaydın, Aydınlı öğrencilere burs
Yorumlar
Haber Yazılımı