Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 10:05 Bu haber 807 kez okundu
 
Aydınlılar 15 Temmuz şehitlerini unutmadı
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Aydın’da düzenlenen törenler, Milli Birlik Yürüyüşü’nün ardından Atatürk Kent Meydanı’ndaki kalabalık bir vatandaş topluluğunun katıldığı akşam programı ile devam etti.
GÜNCEL Haberi
Aydınlılar 15 Temmuz şehitlerini unutmadı

AYDIN - Vali Yavuz Selim Köşger, protokol üyeleri ve vatandaşların katıldığı Milli Birlik Yürüyüşü’nün ardından Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlenen programa geçildi.

Program mehteran takımının gösterisinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasının ardından programda konuşan Vali Yavuz Selim Köşger, “Eğer biz bugün ay yıldızlı bayrağımızın altında özgürce nefes alıyorsak, minarelerimizden ezanlar beş vakit okunmaya devam ediyorsa, geleceğimize güvenle bakabiliyorsak, bunu şehitlerimize, gazilerimize ve onların yolundan giden kahramanlara borçluyuz. Değerli Aydınlılar, bu ülke ne zaman dara düşmüşse, bu vatan ne zaman vatandaşına yiğitlerine efelerine kızanlarına ihtiyaç duymuşsa tüm Anadolu halkı gibi Aydın’ın Efeleri, kızanları da o noktada hazır ve nazır olmuştur. Yörük Ali Efe’nin torunları, Nedip Cengiz Eker olarak tekrar ortaya çıktı. 15 Temmuz’da gereken dersi, gerekenlere bir kere daha verdi. Bu meydandan bir kez daha haykırıyoruz. Vatan toprağımızın her bir karışı bizim namusumuzdur, kimseye el uzattırmayız. Buna cüret edene de dünyayı dar ederiz” dedi.

Vali Köşger’in konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka hitabı kurulan dev ekranlardan halka izletildi. 15 Temmuz Şehidi Nedip Cengiz Eker’in tanıtım videosu izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Program İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan şiir sunumu ve diğer etkinliklerle devam etti.

Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlenen programa Vali Yavuz Selim Köşger ve eşi Fatma Köşger, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanvekili Evrim Karakoz, Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, siyasi parti temsilcileri, askeri ve sivil erkan ile birlikte kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Yavuz Selim Köşger, Evrim Karakoz, Kasım Tüten
Yorumlar
Haber Yazılımı