Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 13:02 Bu haber 1458 kez okundu
 
Aydınlı sporculardan boksta 5 madalya
İstanbul, Amasya ve Bilecik’te yapılan boks şampiyonlarında 1 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya elde eden Aydınlı sporcular, başarılarını Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu ile paylaştı.
SPOR Haberi
Aydınlı sporculardan boksta 5 madalya

AYDIN  – Geçtiğimiz hafta Bilecik İlinde yapılan Alt Minik Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasında Aydın’ı 62 kiloda temsil eden Emir Samed Topçu, zorlu rakiplerini tek tek mağlup ederek Alt Minik Erkekler Türkiye 1.’si oldu.

Bunun yanı sıra İstanbul'da yapılan Yıldız ve Büyük Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda 48 kiloda Buse Sağlan, Yıldız Bayanlar Türkiye 2.’si, 54 kiloda Dudu Dönmez, Yıldız Bayanlar Türkiye 3.’sü, Amasya'da yapılan Üst Minik ve Genç Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda 70 kiloda Fatma Kadıköylü Üst Minik Kadınlar Türkiye 3.’sü ve 51 kiloda Hülya Batur, Genç Kadınlar Türkiye 3.’sü olarak büyük bir başarıya imza attı.

Başarılı sporcuları yetiştiren Milli Takımlar Boks Antrenörü Yavuz Kılıç ve Boks İl Temsilcisi Levent Dankı ile sporcular, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu’nu ziyaret ederek başarılarını paylaştı.

Antrenör Yavuz Kılıç, bu yıl içerisinde şimdiye kadar 1 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya kazandıklarını belirterek, “Başarılarımız artarak devam edecek. Bizlere dua eden herkese ve başta İl Müdürümüze vermiş oldukları desteklerden ötürü teşekkür ederiz” dedi.

İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu ise, “Başta sporcularımızı yetiştiren ve bu seviyelere getiren Yavuz Kılıç hocamızı ve şampiyon sporcularımızı bizlere bu gururu yaşattıkları için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Boks sporunda ivmelenme gayet iyi. Her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” ifade ederek, Türkiye şampiyonu olan ve dereceli sporcuları ödüllendirdi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Ayrın, Cenap Fillikçioğlu, Emir Samed Topçu, Buse Sağlan, Dudu Dönmez
Yorumlar
Haber Yazılımı