Haber Detayı
14 Ocak 2018 - Pazar 11:55 Bu haber 1143 kez okundu
 
Aydın’ın Ziya Amcası hayatını kaybetti
Aydın’da pek çok hayır işine öncülük eden Ziya Çelik 95 yaşında hayatını kaybetti.
SAĞLIK Haberi
Aydın’ın Ziya Amcası hayatını kaybetti

AYDIN- 95 yıllık ömrüne pek çok güzel anıyı sığdıran ve özellikle gençlerin okuyup yetişmesi için yaptığı çalışmalarla tanınan Ziya Çelik, Aydın İmam Hatip Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Tellidede Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Bir süredir yaşlılığa bağlı rahatsızlıkları bulunan Ziya Çelik, sabaha karşı hayatını kaybetti. Aydın İmam Hatip Lisesi Cami’inde kılınan cenaze namazına Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, çeşitli sivil toplum örgütü temsilcileri, Ziya Çelik’in yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Aydın Efeler Müftüsü Salih Çelik’in kıldırdığı cenaze namazının ardından Ziya Çelik Tellidede Aile Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Azmin sembolü bir isimdi

1950’li yıllarda Isparta’dan Aydın’a tarım işlerinde çalışmak için göç eden Ziya Çelik, aynı zamanda girişimci bir ruha sahipti. İlk olarak Ortaklar Mahallesi Gümüşköy’de çalışıp tarım işleri ile uğraşmaya başlayan Ziya Çelik, daha sonra Aydın’da briket üretimine başladı. Briketçi Ziya olarak da tanınan Ziya Çelik, daha sonra işi ile ilgili ticari faaliyetlerde bulundu. Özellikle dar gelirli ailelerin çocuklarının okuması için yaptığı çalışmalarla pek çok gencin yetişmesine vesile olan ve Cumhuriyet ile yaşıt olan Hacı Ziya Çelik’in ölümü sevenlerini üzdü.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Ziya Çelik, Briketçi Ziya, Yavuz Selim Köşger, Mehmet Erdem
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Aydın’ın Ziya Amcası hayatını kaybetti
Aydın’ın Ziya Amcası hayatını kaybetti
Aydın’ın Ziya Amcası hayatını kaybetti
Yorumlar
Haber Yazılımı