Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
06 Kasım 2019 - Çarşamba 17:41 Bu haber 1567 kez okundu
 
Aydın'ın Sultanları öğrencilerle buluştu
Ligde başarılı bir grafik çizen Aydın’ın Sultanları’nın, bir taraftan da sosyal sorumluluk projelerine devam ettiği bildirildi.
SPOR Haberi
Aydın'ın Sultanları öğrencilerle buluştu

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı oyuncuları ve teknik heyeti, çocukların spora ilgisini artırmak ve onların spora dair sorularını cevaplamak için Aydın Özel Başak Koleji’nde öğrencilerle bir araya geldi.

Çocuklar okulun konferans salonunda kendileriyle buluşan takım oyuncularına ve teknik heyete çeşitli sorular yöneltti. Çocuklara spora nasıl başladıklarıyla ilgili bilgi veren başta takım kaptanı Meryem Boz olmak üzere oyuncular, sporun kendi hayatlarını nasıl değiştirdiğini anlattı.

Takımın başantrenörü Alper Hamurcu, bu yıl büyük oranda yenilenen takımla öncelikli hedeflerinin play-off’lara kalmak olduğunu belirtip Aydın’ı tercih etme sebebinin de takımın oluşturulması sürecinde kendisine sunulan imkânlar olduğunu söyledi.

Takımın sevilen oyuncularından Hollandalı Celeste Plak öğrencileri Türkçe selamlarken kendisine yöneltilen bir soru üzerine de, “Spora 6 yaşımda başladım. Son beş yıl İtalya’da oynadım. Hayatımda bir değişiklik yapmak istedim ve Aydın’a geldim. Aydın küçük bir kent, fakat Aydın’ı çok sevdim. Baklavayı da çok sevdim” sözleri uzun süre alkışlandı.

Okul müdürü Ferdi Karakaş takımın okullarını ziyaret etmesinden çok memnun olduklarını söyleyip başantrenör Alper Hamurcu’ya çiçek takdim etti. Çocuklar ise sevdikleri oyuncularla kendilerini buluşturduğu için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Öğrenciler oyunculara yoğun ilgi gösterip onlarla sohbet edip imza alırken söyleşi sonrası takım oyuncularıyla okulun voleybol takımı bir de gösteri maçı yaptı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Aydın'ın Sultanları, Başak Koleji, Alper Hamurcu
Yorumlar
Haber Yazılımı