Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 17:41 Bu haber 1519 kez okundu
 
Aydın'ın Kurtuluş Günü coşkuyla kutladı
Aydın'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümü, Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği etkinliklerle coşkuyla kutlandı. Atatürk Kent Meydanı'nda sanatçı Haluk Levent'in konserini on binlerce Aydınlı izledi.
GENEL Haberi
Aydın'ın Kurtuluş Günü coşkuyla kutladı

AYDIN- Sabah düzenlenen törenlerin ardından akşam da Aydın Atatürk Kent Meydanı'nda artık gelenekselleşen ışık ve ses gösterisi düzenlendi. Kurtuluş Savaşı'ndan karelerin ve videoların yansıtıldığı su gösterisi Aydınlılardan büyük alkış aldı.

Daha sonra ise sanatçı Haluk Levent, Aydınlılara unutulmaz bir gece yaşattı. Sanatçının sevilen birçok şarkısının yanı sıra Aydın yöresinin türkülerinin de seslendirildiği gecede Haluk Levent, "Kurtuluş Günü'nde zeybek oynamadan olmaz" diyerek sahneye çıkan efelerle birlikte zeybek oynadı.

Sahne performansıyla büyük alkış alan sanatçıyı on binlerce Aydınlı izledi. Konser sonrasında ise havai fişek gösterisi düzenlendi.

Çocukları da unutmayan Aydın Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Kent Meydanı'nda şişme oyun grupları kurdu.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın'ın kurtuluşunun 97. yılını coşkuyla kutladıklarını söyleyip, "Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyoruz" dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Özlem Çerçioğlu, Haluk Levent, Aydın'ın kurtuluşu
Yorumlar
Haber Yazılımı