Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 11:39 Bu haber 2956 kez okundu
 
Kadına şiddete karşı farkındalık eğitimi
Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) ve Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Kadın Sorunları Araştırma Merkezinin ortaklaşa düzenlediği Kadına Şiddete Karşı Farkındalık Eğitimi’nin geniş bir katılımla gerçekleştiği bildirildi.
EĞİTİM Haberi
Kadına şiddete karşı farkındalık eğitimi

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, Psikolog Begüm Ergin Gül’ün sunumuyla gerçekleşen eğitime Kadın Sorunları Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Meryem Eken, Hastane Müdür Yardımcısı Filiz Görsen, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Gülsün Pekçetin, öğretim üyeleri, ADÜ personeli ve vatandaşlar katıldı.

Kadına yönelik şiddetle mücadelede ulusal eylem planı hakkında bilgi veren Psikolog Begüm Ergin Gül, eylem planının amaçlarını kadına yönelik şiddetle mücadelede tüm tarafların sürece dahil edilmesi, ilgili mevzuat ve kamu politikası açısından hedef ve faaliyetlerin belirlenmesi olarak aktardı.

Begüm Ergin Gül, Dünya Sağlık Örgütünün  (WHO) şiddeti ‘İstemli bir şekilde, tehdit yoluyla ya da bizzat kişinin kendisine, diğer bir kişiye, bir gruba ya da topluma yönelik olarak yaralanma, ölüm, psikolojik zarar, gelişme bozukluğu veya gelişmede gerileme ile sonlanma olasılığı yüksek bir biçimde fiziksel güç ya da nüfuz kullanılması’ olarak tanımladığını belirtti. Gül, şiddetin kadınlar için neden önemli bir sorun olduğunu ayrıntılı olarak ele aldı.

Psikolog Begüm Ergin Gül, sunumunda;  şiddetin nedenleri, şiddetin etkileri, şiddetin kadın sağlığı üzerindeki sonuçları, kadına yönelik şiddet konusunda hizmet veren kamu kurum ve kuruluşları hakkında bilgiler verdi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, ŞÖNİM, ADÜ, Begüm Ergin Gül, Kadına Şiddete Karşı Farkındalı
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kadına şiddete karşı farkındalık eğitimi
Yorumlar
Haber Yazılımı