Haber Detayı
05 Mart 2018 - Pazartesi 12:39 Bu haber 2438 kez okundu
 
Aydın'a hizmet Avrupa'dan duyuldu
İsviçre Devlet Televizyonu trafik güvenliği haberi için Aydın'a geldi.
GÜNCEL Haberi
Aydın'a hizmet Avrupa'dan duyuldu

AYDIN- İsviçre devlet televizyonu SRF'de yayımlanan "Fikir" programının yapımcısı Ruth Bosart, Aydın'daki yenilikçi trafik uygulamalarını yerinde görmek ve bunlarla ilgili fikirlerini almak için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'yla bir söyleşi yaptı.

Aydın'da uygulanmaya başlanan üç boyutlu yaya geçidi ve yeni trafik sistemlerini görmek için geldiklerini söyleyen Bosart, projenin çok yenilikçi bir proje olduğunu söyledi. Bosart, "Türklerin trafik güvenliğine yeni yaratıcı düşüncelerle nasıl yaklaştığını görmek istedik" diye konuştu.

Haber programlarının çoğunlukla negatif haberlerin yer aldığını söyleyen Ruth Bosart, cuma günleri yayımlanan ve yenilikçi fikirlerle pozitif düşüncelere dayalı haberlerin öne çıkarıldığı "Idea" (Fikir) programını yaptıklarını söyledi. Bosart, programında 3 boyutlu yaya geçidi gibi yenilikçi fikirleri işlediklerini söylerken, "Türkiye'nin trafik kazalarıyla ilgili çok başarılı bir geçmişinin olmadığını araştırmalarımda öğrendim. Trafik kazalarında binlerce insan hayatını kaybediyor. Türkiye'nin bu problemine bu kadar yapıcı ve yaratıcı şekilde yaklaşan belediye başkanıyla tanışmak ve Aydın'da bu konuyla nasıl ilgilendiğini görüntülemek üzere geldik" diye konuştu.

Program 13 Nisan günü yayımlanacak.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Özlem Çerçioğlu, Trafik güvenliği önlemleri, Büyükşehir Beledi
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Aydın'a hizmet Avrupa'dan duyuldu
Aydın'a hizmet Avrupa'dan duyuldu
Yorumlar
Haber Yazılımı