Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 11:12 Bu haber 731 kez okundu
 
Aydın Valiliği: Koku, yangından kaynaklanıyor
Kentin, akşam yaşadığı yoğun kokuyla ilgili açıklama akşam saatlerinde yapan Aydın Valiliği, kentte bazı mahallelerde hissedilen kokunun, plastik malzemelerin de yer aldığı inşaat atıklarının yakılmasından kaynaklandığını bildirdi.
GENEL Haberi
Aydın Valiliği: Koku, yangından kaynaklanıyor

AYDIN- Kent merkezinde hissedilen kötü kokudan dolayı vatandaşların Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne ihbarda bulunduğu, bunun üzerine, söz konusu mahallelerde çalışma başlatıldığı belirtilen Valilik açıklamasında, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı ön tespite göre, kokunun, Belediye Katı Atık Bertaraf Tesisleri yakınındaki Zindan Deresi'nde, içinde plastik malzemelerin de yer aldığı inşaat atıklarının yakılmasından kaynaklandığının anlaşıldığı ifade edildi.

Açıklamada, ekiplerin şehrin etrafındaki diğer kirletme ihtimali olan unsurları da süratle denetlemeye devam etmekte olduğu, ek bilgiler geldiğinde ayrıca açıklama yapılacağı vurgulandı.

Atay’dan çağrı

Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay adına vatandaşların cep telefonuna atılan mesaj ve sosyal medyada yapılan paylaşımda ise, kokunun jeotermalden kaynaklandığı belirtildi. Başkan Atay’ın mesajında, "Değerli hemşehrilerim, sağlığınız için bu akşam tüm ilçemize yayılan zehirli havayı solumayın. Evlerinizden çıkmayın, kapı ve pencerelerinizi kapalı tutun. Jeotermale hayır" denildi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Hava, Hava kirliği, Valilik koku açıklaması
Yorumlar
Haber Yazılımı