Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 00:41 Bu haber 1775 kez okundu
 
Aydın Vali Yardımcısı’nda açıklama
Aydın Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada Vali Yardımcısıyla ilgili “Vali Yardımcısı görevden alınmalı” başlığıyla çeşitli yerel ve ulusal basın organlarında yayınlanan haberin gerçeği yansıtmadığı ve kamu oyunun doğru bilgilendirilmesi için aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür denildi.
GÜNCEL Haberi
Aydın Vali Yardımcısı’nda açıklama

AYDIN - Aydın Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Çeşitli yerel ve ulusal basın organlarında “Vali Yardımcısı Görevden Alınmalı” başlıklı haberde, bazı kesimlerin gerçek dışı beyanlarına yer verilmesi üzerine Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Bilindiği üzere İlimizde bulunan tüm JES’lerin faaliyetleri, Çevre Mevzuatı kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, YİKOB ve ilgili diğer Kurumlarımız tarafından denetlenmekte ve mevzuata aykırı durumlarda gerekli işlemler uygulanmaktadır. Bu güne kadar yukarıda bahsi geçen kurumlarımız tarafından denetimler kesintisiz olarak yerine getirilmiş ve halen denetimlere devam edilmektedir. Denetim sonuçları da kamuoyu ile sürekli paylaşılmaktadır.

Durum bu olduğu halde Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat ile ilgili basında yer alan bir fotoğraf ve paylaşılan gerçek dışı bilgilerden yola çıkılmak suretiyle, bazı kesimler tarafından bilinçli olarak Vali Yardımcısının şahsında Valiliğimizi, haksız, yersiz ve mesnetsiz bir şekilde suçlayarak, Jeotermal işletmecilerle ilişkilendirerek kamuoyunda itibarsızlaştırılmaya çalışılması kabul edilebilir bir durum değildir.

Konu ile ilgili idari ve adli süreç başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Vali Yardımcısı, Mustafa Hulusi Arat, jes, görev
Yorumlar
Haber Yazılımı