301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Haziran 2018 - Pazar 14:34 Bu haber 427 kez okundu
 
Aydın Sezgin: Hükümetin turizme bakışı yanlış
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın 1. sıra milletvekili adayı Aydın Sezgin, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’yı ziyaret etti. Seçim çalışmaları kapsamında Sezgin, dükkan dükkan esnafı ziyaret ederek sorunları ilk ağızdan dinledi.
SİYASET Haberi
Aydın Sezgin: Hükümetin turizme bakışı yanlış

AYDIN- Dış politikada yapılan yanlışların turizm sektörüne ağır zararlar verdiğini ifade eden Sezgin, İYİ Parti’nin ekonomi ve dış politikalarının turizm sektörünü canlandıracağını söyledi.

Türkiye’nin turizm sektörünün ilklerini barındıran Kuşadası’nda seçim çalışmalarına devam eden İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın 1. sıra milletvekili adayı emekli Büyükelçi Aydın Sezgin, İYİ Parti Kuşadası İlçe Başkanı Hayati Atlı, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve partililerle birlikte Kuşadası esnafı ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle buluştu.

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’yı makamında ziyaret eden Sezgin, yapılan çalışmalar ile ilgili verilen bilgilere teşekkür etti ve ülkemizin bu cennet turizm köşesinin iktidardan gereken ilgiyi görmediğini, sorunların temelinde bu ilgisizliğin ve hatalı politikaların olduğunu söyledi. Başkan Kayalı nezaket ziyareti için Sezgin’e teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

SEZGİN, KUTO VE ŞOFÖRLER ODASI’NI ZİYARET ETTİ

Aydın Sezgin, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret programı kapsamında Kuşadası Ticaret Odası (KUTO) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan’ı ziyaret etti. İlçedeki turizm ekonomisinin konuşulduğu ziyarette Akdoğan, ilçenin ekonomik durumu, ticari faaliyetler ve yapılan çalışmalarla ilgili Sezgin’e bir dosya verdi.

Sezgin, bilahare Kuşadası Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nı ziyaret etti. Oda Başkanı Hüsnü Öten ziyareti için Sezgin’e teşekkür ederken son günlerde turizm sektörünün önemli damarlarından biri olan ulaşım ve yolcu transferinde yaşanan sorunların arttığını, bürokratik işlemlerin şoför esnafını zor duruma düşürdüğünü dile getirdi. Sezgin ise, bu sorunların iyi bilindiğini, İYİ Parti olarak sorunların çözümü için projeler ürettiklerini ifade etti.

“BU DURUM HÜKÜMETİN TURİZME BAKIŞ AÇISINDAN KAYNAKLANIYOR”

Programının ağırlıklı bölümünü esnaf ve vatandaş ziyaretlerine ayıran Sezgin, Kadınlar Denizi’nde esnafları gezdi. Dükkan dükkan gezerek esnafların sorunlarını dinleyen Sezgin, turizm sektöründe yaşanan sorunların bir an önce aşılması için projeler geliştirdiklerini söyledi. Sezgin, “Haziran ayı olmasına rağmen Kuşadası'nda turist sayısının çok düşük seviyede olduğunu görüyoruz. Bu da hükümetin turizme bakışındaki yanlışlardan kaynaklanıyor” dedi.

İYİ Parti Kuşadası İlçe Başkanı Hayati Atlı, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve partililerle ilçede yoğun tempoda çalışmalara devam eden Sezgin, Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çalım'la da bir araya geldi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, İYİ Parti, Aydın Sezgin, Özer Kayalı, Serdar Akdoğan
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Aydın Sezgin: Hükümetin turizme bakışı yanlış
Aydın Sezgin: Hükümetin turizme bakışı yanlış
Aydın Sezgin: Hükümetin turizme bakışı yanlış
Aydın Sezgin: Hükümetin turizme bakışı yanlış
Aydın Sezgin: Hükümetin turizme bakışı yanlış
Yorumlar
Haber Yazılımı