301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Haziran 2018 - Pazartesi 19:35 Bu haber 1519 kez okundu
 
Aydın Şehir Coğrafyası kitabı yayımlandı
Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin, şehrin sosyolojik tarihi ile ilgili çalışmalara destek vermeye devam ettiği bildirildi.
KÜLTÜR Haberi
Aydın Şehir Coğrafyası kitabı yayımlandı

AYDIN– Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Doç. Dr. Abdullah Uğur’un “Aydın Şehir Coğrafyası” başlığıyla hazırladığı ve bilim dünyasında büyük ilgi gören çalışması, kültürel çalışmaları destekleyen Aydın Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları tarafından yayımlandı.

Şehirler hakkındaki coğrafi çalışmaların sınırlı olduğundan ve mevcut çalışmaların eksikliğinden bahseden Abdullah Uğur yaptığı çalışmanın Aydınla ilgili bu eksikliği kapattığını söyledi. Kitapla Aydın’ın kuruluş yerinin seçiminde etkili olan doğal ve beşeri faktörlerden başlanarak tarihi süreç içindeki gelişimi ve bugünkü mevcut durumu ile sorunları ortaya konduğunu söyleyen Uğur, çalışmasında şehrin potansiyelini de ele alarak gelecekle ilgili planlanmasında çözüm önerileri sunduğunu da belirtti.

Her daim bilim dünyasına katkı sağlamayı ve kültürel faaliyetlere öncü olmayı misyon edindiklerini söyleyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise, “Aydın Büyükşehir Belediyemiz diğer tüm hizmetlerin yanında kentin tarihi ve kültürel hayatının gelişmesi yönünde de büyük çaba içerisindedir. Tarihi çok derinlere giden şehrin yöneticileri olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Belediye olarak bilimsel çevrede özgün, Aydın tarihini, Aydın’ın hafızasını, Aydın’ın kimliğini ortaya çıkaracak her çalışmayı destekleyerek bilim insanlarımızın, araştırmacılarımızın her daim yanı başında olacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Özlem Çerçioğlu, Abdullah Uğur, Aydın Şehir Coğrafyası
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Aydın Şehir Coğrafyası kitabı yayımlandı
Yorumlar
Haber Yazılımı