Anadolu Basını
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
20 Temmuz 2019 - Cumartesi 11:07 Bu haber 762 kez okundu
 
Aydın, Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırması’nda ikinci oldu
Üniversite-kent iş birliğini ön plana çıkaran projeleri, öğrencilerinin ve akademik kadrosunun bilimsel çalışmaları ile ulusal ve uluslararası alanda adından söz ettiren Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ)’nin bulunduğu Aydın ili, Üniversite Araştırmaları Laboratuvarının, (ÜniAr) 2019 yılında gerçekleştirdiği Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırması’nda ikinci sırada yer aldı.
EĞİTİM Haberi
Aydın, Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırması’nda ikinci oldu

AYDIN- ADÜ’nün bulunduğu Aydın ilinin araştırmada ikinci sırada yer alarak üniversite öğrencileri başkentlerinden biri olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, ADÜ’nün, Aydın’ın en büyük kamu ailesi olduğuna dikkat çekerek, Aydın halkı ile üniversiteyi bütünleştirici projelerde yer almaya hazır olduklarını ifade etti.

Şehrin ve Üniversitemizin güçlerini birleştirmeye hazırı

Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Gençler bir şehrin dinamiğidir, yetişen iş gücümüzle birçok sektör ile iş birliğine hazırız. Geçtiğimiz günlerde Ziraat Fakültemiz ile Koçarlı Belediyesi arasında gerçekleştirilen kentsel yeşil alan haritalanmasını hedefleyen protokolü bu kapsamda örnek verebiliriz. Şehrimizin ve üniversitemizin güçlerini birleştirerek büyük başarılara imza atılacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Araştırmada kullanılan veriler, 2019 yılında, 123 devlet ve 65 vakıf olmak üzere 188 üniversitede öğrenim gören toplam 35 bin 715 öğrenciden alındı. Bu araştırmanın sonuçlarına göre Aydın, Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırması’nda ikinci sırada yer alırken, Devlet Üniversiteleri Genel Memnuniyet sıralamasında ADÜ de 46. sıradan listeye girdi.

Üniversite öğrencilerinin okuduğu şehirden ve halkından memnuniyetini ölçmeyi amaçlayan bu çalışma, üniversite şehirlerini, öğrencilerin memnuniyet derecesine göre sıralıyor. Araştırma; ulaşım imkanları, şehirde kendini güvende hissetme, eğlence, spor, esnafla ilişkiler, öğrencilere karşı halkın tutumu, gezi, sosyal, sanatsal ve kültürel etkinlikler ile sağlık sorunlarının çözümü gibi konularda üniversite öğrencilerinin şehre ilişkin memnuniyetlerini ölçüyor.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, ADÜ, Osman Selçuk Aldemir, ADÜ Dektörü
Yorumlar
Haber Yazılımı