Haber Detayı
26 Aralık 2017 - Salı 14:09 Bu haber 721 kez okundu
 
Aydın Efelerini Manisa’da anlattı
Kuşadası’nda yaşayan, uluslararası ve ulusal birçok yarışmada katıldığı fotoğraflarla ödüller kazanan Fotoğraf Sanatçısı Seçkin Yenici, Manisa’da katıldığı bir söyleşide Aydın Efelerini fotoğraflarla tanıttı.
SANAT Haberi
Aydın Efelerini Manisa’da anlattı

AYDIN- Manisa Fotoğraf Derneği (MAFOD) tarafından düzenlenen etkinlikle, ünlü Fotoğraf Sanatçısı Seçkin Yenici, sunum ve söyleşi gerçekleştirdi. Gecede Seçkin Yenici’nin fotoğraflarından oluşan "Festival", "Bir Emeğin Hikayesi -Tütün", "Renksizsiniz" ve "Hey gidinin Efesi" adlı fotoğraf sunumları yapıldı.

“Ustalarla Söyleşi” adı altında düzenlenen etkinlikle Fotoğraf Sanatçısı Seçkin Yenici, fotoğraflarından oluşan "Festival", "Bir Emeğin Hikayesi-Tütün", "Renksizsiniz" ve "Hey gidinin Efesi" adlı sunumları gerçekleştirdi.

Sunumlarını on senelik çekimlerinden hazırlamış olduğunu belirten Yenici, “Renksizsiniz adlı sunumum Türkiye’nin değişik yerlerinden hikayeler üzerine kurulu bir sunum. Bu sunumda bulunan fotoğraflar Urla, İzmir, Marmaris, Düzce ve Selçuk gibi farklı şehirlerde fotoğraf severler ile buluştu. ‘Hey Gidinin Efesi’ adlı çalışmamı Aydın’ın Yörük köylerini gezerek oluşturdum. Sökeli Şehit Cafer Efe’nin torunu Kamuran Efe merkezli olarak Aydın efelerinin hikâyesini anlattım” dedi.

Sunum sonrasında, fotoğraf severlerin sorularını cevaplayan Yenici, misafirperverliklerinden dolayı dernek yetkililerine teşekkür etti.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Seçkin Yenici, fotoğraf, Aydın Efesi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Aydın Efelerini Manisa’da anlattı
Aydın Efelerini Manisa’da anlattı
Aydın Efelerini Manisa’da anlattı
Yorumlar
Haber Yazılımı