Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Nazilli Belediyesi Hangar
Haber Detayı
16 Mart 2020 - Pazartesi 17:55 Bu haber 818 kez okundu
 
Aydın’da piyasa denetimleri sürüyor
Aydın Ticaret İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen piyasa gözetim ve denetimlerine geçtiğimiz Şubat ayında da yoğun bir şekilde devam edildi.
GÜNCEL Haberi
Aydın’da piyasa denetimleri sürüyor

AYDIN – Aydın’da Şubat ayı içerisinde Ticaret İl Müdürlüğü’ne ulaşan tüketici şikâyetlerinin sayısı 13 adet olarak gerçekleşti. Bu şikâyetlerin 11’i ayıplı mal ve hizmetlerden 2’şer adet mobilya ve doğalgaz tesisatı ile birer adet bilgisayar, motosiklet,  doğalgaz kombi, ulaşım hizmeti, emlak alım satım sözleşmesi, sigorta sözleşmesi, ASKİ Kanalizasyon katılım bedeli, 1’i banka sözleşmesi ve 1’i işyeri dışında kurulan sözleşmelerinden oluştu.

İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığınca Şubat ayı içinde 04 Şubat 2020 ve 14 Şubat 2020 tarihlerinde olmak üzere iki toplantı yapıldı. Söz konusu toplantılarda 6’sı tüketici lehine, 1’i tüketici aleyhine, 2’si uzlaşma ve 2’si görevsizlik olmak üzere toplam 11 adet İl Hakem Heyeti kararı alındı. Ayrıca İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanı tarafından tüketici şikâyetlerini incelemek üzere 3 bilirkişi ataması yapıldı.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında Efeler, Nazilli ve Söke ilçelerinde 8 işyerinde 48 üründe fiyat etiketi yönünden denetim yapıldı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Ticaret Müdürlüğü, denetim
Yorumlar
Haber Yazılımı